Przejdź do głównej zawartości

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zmuszam! Po prostu jestem wrażliwym człowiekiem i nie umiem przejść obojętnie obok prośby kogoś potrzebującego (nie koniecznie biednego) więc ZACHĘCAM WSZYSTKICH WAS do realnej, prawdziwej pomocy.
To co piszę to nie tylko słowa... sama nieraz nie dwa zrzucam się na różne zbiórki na pomagam-click ; zrzutka-click czy siepomaga-click . Aktywnie wspieram WOŚP wrzucając do puszek (mam zamiar w przyszłym roku być Wolontariuszem). Wspieram finansowo od czasu do czasu (gdy budżet mi na to pomaga) Cichy Kąt-click oraz Psom na pomoc - click . Niekiedy wrzucę coś do puszki żebrzącemu , podaruję jedzenie proszącemu o nie, zaopiekuje się zbłąkanym psem, wyślę kartki i listy dziecku choremu, które ma urodziny czy osobą starszym z Domów Seniora. Rzadko kiedy ale wyślę sms'a dla jakiejś fundacji. To wszystko nie boli ba sprawia mi wiele radości i szczęścia. Dzieląc się z kimś tym co mam czuję się pełniejsza i dowartościowana.

    Warto pomagać ! Pomagam nie przez to, że mam dużo - bo nie mam. Pomagam bo wiem jak to jest niemieć. Jeszcze jedno: udostępniając na fb różne, cudze prośby o pomoc, zdjęcia, filmiki itp też pomagasz! Wiem bo sama tak robię i na prawdę to działa. Internet potrafi wiele zdziałać. Uwierz mi. 

     A teraz konkrety.

   Dzisiaj przychodzę z prośbą o wsparcie dla tej młodej Mamy, której Los spłatał bardzo przykrego 'figla'. Wyjątkowo poruszyła mnie jej prośba o pomoc więc nie mogłam przejść obok tego obojętnie. Udostępniłam na FB, wpłaciłam 5 zł ( dużo nie mogę ale każdy grosz się liczy) , monitoruję zbiórkę regularnie a tera udostępniam ją tutaj. Wszystkie niezbędne informacje oraz Jej historię znajdziecie klikając w widoczny baner na moim blogu  ---> po prawej stronie tuż pod 'About me and my blog'. 


Nie bądźmy obojętni ! Potrzebujemy się na wzajem ! Dobro jest piękne, pomoc jest potrzeba. Uczyń ten świat lepszym dając coś od siebie innemu człowiekowi. 

Komentarze

 1. Masz rację, sam pomagam wielu ludziom, jakie to jest szczęście jeśli mamy coś a nie dzielimy się. Myślę sam nad jednym bezdomnym z okolicy, aby chociaż dać mu obiad i na mówić go do opowiedzenia historii, Może ktoś prócz mnie poruszy kogoś jego widok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre uczynki wracają! Masz rację, że czasem wystarczy sam gest, telefon do kogoś, a czasem jakaś realna pomoc... Ostatnio zmniejszyła się moja lista znajomych z 300 do 5, tylko dlatego że mam poważne problemy... Moja mama miała wylew, jest w stanie wegetatywnym, próbuję załatwić dla niej ubezpieczenie i emeryturę, bo nie ma tego. A u mnie wykryto nowotwór. Większość znajomych napisała mi na FB "Trzymaj się i daj znać, jak będzie ok". Tylko kilka osób próbuje mi pomagać i interesuje się moim losem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w stu procentach, pomagać warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomaganie jest wpisane w nasze ludzkie potrzeby. Chcemy pomagać, chcemy czuć się lepiej dzięki pomaganiu, ale niektórzy to wykorzystują. A my i tak dalej staramy sie pomagać

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…