Przejdź do głównej zawartości

WOŚP

  Siema! Każdy z nas wie co to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ale dla tych, którzy jednak nie wiedzą  ---> Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, założył ją Jerzy Owsiak i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. Jest też głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie i na świecie ! W tym roku odbył się już 25 Finał WOŚP-u. Oby grali jak najdłużej ! Cytując Owsiaka: " Do końca świata i jeden dzień dłużej" !
WOŚP charakteryzuje się przede wszystkim tym:
--> jednoczy polaków i ludzi na całym świecie,
--> realnie pomaga, ratuje życie, zdrowie, uczy Pierwszej Pomocy ,
--> jest największą, najbardziej radosną orkiestrą na całej kuli Ziemskiej,
--> rozgłos pomocy jest nieporównywalny z niczym,
--> szczerym, dobrowolnym wolontariatem ,
--> czerwonymi serduszkami (zdjęcie poniżej),
--> Jurkiem Owsiakiem, który założył WOŚP (zdjęcie poniżej),
--> aukcjami różnych rzeczy, z których dochód jest w 100 % przeznaczony na WOŚP,
--> nie ma żadnych granic, nie są ważne różnice ani podziały,
--> kulturą, zaangażowaniem,
--> wiarą w dobro i ludzi, nadzieją na lepszy czas, wzajemną miłością, szacunkiem do wszystkich,
--> kolorowymi puszkami na zbiórki,
--> światełkiem do nieba,
--> imprezami i koncertami podczas Wielkiego Finału w styczniu,
--> znaczkami pocztowymi (szkoda, że w tym roku PP odmówiła wydruku ale można sobie samemu taki znaczek pobrać z internetu i wydrukować - link poniżej) ,
--> dobrymi wiadomościami,
--> solidarnością z ludźmi w każdym wieku, w każdej potrzebie,
--> zbiórkami online,
--> relacjami z Finału w TV ( w tym roku w TVN, TVN24 i TTV ),
--> działaniem pomimo wszystko w imię dobra,
--> twarzami znanych ludzi ale i twarzami ludzi takich jak MY!

  To MY WSZYSCY tworzymy WOŚP ! Warto pomagać bo dobro zawsze wraca! Osiak nie jest złodziejem! Takie chamstwa i nieprawdy trzeba wyrywać z polskiego społeczeństwa z korzeniami jeszcze zanim wykiełkują. Nie dajmy się ponieść fali obłudy i fałszu jakimi jest atakowany WOŚP. Wszystkie jego faktury i sprawozdania dot. pieniędzy z WOŚP-u można podglądać w internecie na bieżąco. Tak samo można sprawdzić na co idą nasze pieniądze. Wszystko jest dostępne i prawdziwe.
Pomoc od WOŚP-u od nas wszystkich nie ma wartości bo nie wyceni się czyjegoś serca, zaangażowania, duszy i pomocnej dłoni.
 
  Pewnie zastanawiacie się niekiedy to skąd ta fala agresji i hejtu w stronę WOŚP-u skoro są tacy dobrzy?! A ja Wam na do odpowiem: Bo jest akcja i jest reakcja. Każdy medal ma dwie strony i zawsze znajdzie się ktoś komu to będzie przeszkadzać i komu się to nie spodoba chociażby z ludzkiej zazdrości, zawiści, nienawiści itd. Sprawdza się tu powiedzenie, że jeśli ma się dobre serce to trzeba mieć twardą d*pę.

 Popieram WOŚP , pomagam, wrzucam do puszek i zachęcam do tego wszystkich Was i każdego z osobna. Warto pomagać! Tym bardziej, że jest to frajdą samą w sobie. Szanuję to co robi Owsiak i cały sztab ludzi. Jestem szczerze za to wdzięczna i dumna- Wy też powinniście. WOŚP to piękno, to tradycja , to historia, to legenda!
 Skąd wiesz, czy kiedyś Ty nie będziesz potrzebował ich pomocy? A może już korzystałeś z ich sprzętu? Jestem pewna, że na pewno znasz kogoś kto chociaż raz dzięki pomocy WOŚP-u odczuł tę pomoc na własnej skórze. Mówi samo przez się.
  W tym roku już padł rekord a liczenie nadal trwa. Oficjalna i pełna suma zostanie podana w marcu a już wiadomo, że zbiórka wyniosła ponad 62 miliony !
     To jak? Za rok kolejny rekord?! :) ;)
Znaczek pocztowy 25 Finału WOŚP --->  http://dobrastronainternetu.pl/wp-content/uploads/2016/11/Znaczki.pdf

 Komentarze

 1. Bardzo lubię Twojego bloga , masz rewelacyjne pomysły na posty i chętnie się je przegląda :) oby tak dalej <3


  http://kaarollkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też lubię Twoje pisanie i lubię WOŚP i podziwiam Jurka Owsiaka. WOŚP jedyna w swoim rodzaju, uczciwa ,pożyteczna bardzo fundacja. Popieram!

  OdpowiedzUsuń
 3. " jednoczy polaków i ludzi na całym świecie," w sumie to Polaków, warto o tym pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…