Przejdź do głównej zawartości

WOŚP

  Siema! Każdy z nas wie co to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ale dla tych, którzy jednak nie wiedzą  ---> Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, założył ją Jerzy Owsiak i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. Jest też głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie i na świecie ! W tym roku odbył się już 25 Finał WOŚP-u. Oby grali jak najdłużej ! Cytując Owsiaka: " Do końca świata i jeden dzień dłużej" !
WOŚP charakteryzuje się przede wszystkim tym:
--> jednoczy polaków i ludzi na całym świecie,
--> realnie pomaga, ratuje życie, zdrowie, uczy Pierwszej Pomocy ,
--> jest największą, najbardziej radosną orkiestrą na całej kuli Ziemskiej,
--> rozgłos pomocy jest nieporównywalny z niczym,
--> szczerym, dobrowolnym wolontariatem ,
--> czerwonymi serduszkami (zdjęcie poniżej),
--> Jurkiem Owsiakiem, który założył WOŚP (zdjęcie poniżej),
--> aukcjami różnych rzeczy, z których dochód jest w 100 % przeznaczony na WOŚP,
--> nie ma żadnych granic, nie są ważne różnice ani podziały,
--> kulturą, zaangażowaniem,
--> wiarą w dobro i ludzi, nadzieją na lepszy czas, wzajemną miłością, szacunkiem do wszystkich,
--> kolorowymi puszkami na zbiórki,
--> światełkiem do nieba,
--> imprezami i koncertami podczas Wielkiego Finału w styczniu,
--> znaczkami pocztowymi (szkoda, że w tym roku PP odmówiła wydruku ale można sobie samemu taki znaczek pobrać z internetu i wydrukować - link poniżej) ,
--> dobrymi wiadomościami,
--> solidarnością z ludźmi w każdym wieku, w każdej potrzebie,
--> zbiórkami online,
--> relacjami z Finału w TV ( w tym roku w TVN, TVN24 i TTV ),
--> działaniem pomimo wszystko w imię dobra,
--> twarzami znanych ludzi ale i twarzami ludzi takich jak MY!

  To MY WSZYSCY tworzymy WOŚP ! Warto pomagać bo dobro zawsze wraca! Osiak nie jest złodziejem! Takie chamstwa i nieprawdy trzeba wyrywać z polskiego społeczeństwa z korzeniami jeszcze zanim wykiełkują. Nie dajmy się ponieść fali obłudy i fałszu jakimi jest atakowany WOŚP. Wszystkie jego faktury i sprawozdania dot. pieniędzy z WOŚP-u można podglądać w internecie na bieżąco. Tak samo można sprawdzić na co idą nasze pieniądze. Wszystko jest dostępne i prawdziwe.
Pomoc od WOŚP-u od nas wszystkich nie ma wartości bo nie wyceni się czyjegoś serca, zaangażowania, duszy i pomocnej dłoni.
 
  Pewnie zastanawiacie się niekiedy to skąd ta fala agresji i hejtu w stronę WOŚP-u skoro są tacy dobrzy?! A ja Wam na do odpowiem: Bo jest akcja i jest reakcja. Każdy medal ma dwie strony i zawsze znajdzie się ktoś komu to będzie przeszkadzać i komu się to nie spodoba chociażby z ludzkiej zazdrości, zawiści, nienawiści itd. Sprawdza się tu powiedzenie, że jeśli ma się dobre serce to trzeba mieć twardą d*pę.

 Popieram WOŚP , pomagam, wrzucam do puszek i zachęcam do tego wszystkich Was i każdego z osobna. Warto pomagać! Tym bardziej, że jest to frajdą samą w sobie. Szanuję to co robi Owsiak i cały sztab ludzi. Jestem szczerze za to wdzięczna i dumna- Wy też powinniście. WOŚP to piękno, to tradycja , to historia, to legenda!
 Skąd wiesz, czy kiedyś Ty nie będziesz potrzebował ich pomocy? A może już korzystałeś z ich sprzętu? Jestem pewna, że na pewno znasz kogoś kto chociaż raz dzięki pomocy WOŚP-u odczuł tę pomoc na własnej skórze. Mówi samo przez się.
  W tym roku już padł rekord a liczenie nadal trwa. Oficjalna i pełna suma zostanie podana w marcu a już wiadomo, że zbiórka wyniosła ponad 62 miliony !
     To jak? Za rok kolejny rekord?! :) ;)
Znaczek pocztowy 25 Finału WOŚP --->  http://dobrastronainternetu.pl/wp-content/uploads/2016/11/Znaczki.pdf

 Komentarze

 1. Bardzo lubię Twojego bloga , masz rewelacyjne pomysły na posty i chętnie się je przegląda :) oby tak dalej <3


  http://kaarollkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też lubię Twoje pisanie i lubię WOŚP i podziwiam Jurka Owsiaka. WOŚP jedyna w swoim rodzaju, uczciwa ,pożyteczna bardzo fundacja. Popieram!

  OdpowiedzUsuń
 3. " jednoczy polaków i ludzi na całym świecie," w sumie to Polaków, warto o tym pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…