Przejdź do głównej zawartości

TCK

    Dzisiaj trochę o kulturze i zabawie ;) ! Odkąd przeprowadziłam się do miasta - Tarnowskie Góry (z średniej wielkości wsi w Bieszczadach) zdecydowanie częściej i więcej mam 'spotkań' z kulturą pod wieloma względami i przez różne sposoby. Między innymi bywam na różnych koncertach (wcześniej w ogóle mi się nie zdarzało), chodzę dużo częściej do kina ( mieszkając na wsi widziałam kino tylko podczas szkolnych wyjazdów na film), biorę udział w różnych organizowanych imprezach jak np. Gwarki, Beerfest. Zaczęłam chodzić na siłownię - co moim zdaniem też jest swego rodzaju nie tylko otworzeniem się na ludzi ale i wyrazem kultury. Czytam więcej książek, biorę udział w większej ilości konkursów internetowych, telewizyjnych, radiowych, w których można wygrać nie tylko książki ale i inne przeróżne nagrody. Oglądam więcej i częściej wiadomości z Polski i ze świata. Oglądam więcej różnych filmów i programów naukowych. O kształceniu się wspominać chyba nie muszę ;) Mieszkając w Bieszczadach jednak częściej bywałam na wystawach malarskich czy rzeźbiarskich niż tutaj, więcej podróżowałam, brałam udział w konkursach piosenek i byłam nawet na sztuce teatralnej ba nawet więcej niż jeden raz. Ale wszystko nadrobię... no może oprócz konkursu piosenki :p Do tego mam zamiar nauczyć się tańczyć . 3majcie za mnie kciuki i za mojego partnera ;) Janek też nie umie tańczyć a zależy nam na tej umiejętności. :D

   Dobrze wiecie co to kultura, na ma prawdę wiele znaczeń. Dotyczy nie tylko zachowania przy stole ale i stylu bycia na co dzień, wychowania, różnych nauk, sztuki, religii, tradycji, myśli itd. Jest jej na prawdę wiele rodzajów. Objawia się wszędzie i w każdej postaci. Więcej na jej temat powie wam internet i tematyczne książki. Polecam bo warto w tej dziedzinie się trochę podszkolić. Kulturalnych ludzi się ceni. Podziwiam tych, którzy studiują kulturoznawstwo. Strasznie szeroka dziedzina nauki, która wymaga nie lada poświęcenia. (  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura  )  (  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturoznawstwo  )

    TCK to skrót od Tarnogórskie Centrum Kultury, które aż się prosi aby o nim wspomnień.
Ich strona internetowa  --> http://www.tck.net.pl/
TCK na Facebook'u --> https://www.facebook.com/tcktg/?fref=ts
TCK na Instagram'ie --> http://instagram.com/tcktg 


Zapraszam do tego miejsca - tutaj zaczerpniecie kultury pełną garścią. Powstało ono w 1997 roku czyli roku moich narodzin. Z kinem bywało różnie ale na ten czas funkcjonuje. Recenzując to miejsce, które niejednokrotnie mijam i w którym niejednokrotnie bywam i mam zamiar bywać napiszę to samo co na ich FB : Sympatycznie, kulturalnie i fajnie ! Budynek na zewnątrz jak i wewnątrz super wygląda ! Oby wciąż się rozwijał. Super pomysł z kinem. Byłam już kilka razy i mam zamiar chodzić częściej. Jedyna uwaga to wakacje - chciała bym aby i w ten czas było otwarte. Polecam dorosłym, młodzieży i dzieciom. :) Idealne miejsce w centrum miasta. W środku czysto i schludnie. Miła obsługa. Bardzo łatwy dojazd autobusem, autem jak i 'piechtobusem' ;) Przydało by się więcej, lepiej i częściej zareklamować to miejsce i wydarzenia w nim nie tylko internet ale i plakaty, ulotki czy radio. Człowiek, który się tym nie interesuje i nie siedzi w temacie TCK i Kina Olbrzym nie dowie się 'od ręki' o tym co się dzieje. No chyba, że przez przypadek. Ogólnie oceniam miejsce na -5. ;)

Adres: ul. Jana III Sobieskiego, 7 Tarnowskie Góry (centrum miasta )
tel. 
 32 285 27 34  

 Warto jeszcze wspomnieć, że kultura nie jest tylko tym z czym się większości kojarzy tj. sztywnymi ludźmi i nudą. Kultura pod każdą swoją postacią stanowi bardzo ważny aspekt w życiu człowieka dorosłego jak i w rozwoju dzieci. Kultura nie jest nudna, żmudna,trudna, stara czy sztywna. Może być zabawna,fajna, pouczająca, ciekawa, pełna rozrywki, radości itd. Wszystko zależy od tego jak się na nią nastawisz i pod jaką postacią zaczniesz zbierać jej owoce. Nikt nie każe chodzić Ci na opery jeśli ich nie lubisz ale do kina na fajny film czy z dzieckiem na teatrzyk to już co innego, nieprawdaż? Warto otworzyć się na to co ma nam do zaoferowania. Kultura jest dla każdego z nas i może być perfekcyjnie dopasowana pod Ciebie wystarczy tylko, że dobrze poszukasz.

  W tym miesiącu zawitam to tego miejsca kilka razy - przynajmniej mam to w planach ! Kino Olbrzym ma zaskakująco dobry repertuar na styczniowe dni. Zapraszam i Was ;) 
http://www.tck.net.pl/kino/biezacy-repertuar-miejskiego-kina-olbrzym-tck.html

Komentarze

 1. Bieszczady są za to niezmiernie piękne! :) Ale jeśli chodzi o kulturę to fakt - większe miasta mają przewagę w tej kwestii :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. miasto zawsze daje duzo wieksze mozliwosci :) mam nadzieje ze bedziesz korzystala z tego garsciami i ze na prawde Ci sie spodoba :)
  btw zapraszam do mnie na wakacje w srodku zimy...wybierz sie ze mna w podroz do Tajlandii <3
  https://brbadventures.wordpress.com/2017/01/02/one-night-in-bangkok/

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż zazdroszczę w tak cudnych regionach naszego kraju mieszkać. Ja mieszczuch mogę tylko w zachwycie i zazdrości się zanurzyć

  OdpowiedzUsuń
 4. ale mimo wszystko chyba wolę Bieszczady od Tarnowskich Gór, ale co ja mieszkaniec stolicy Pyrlandii mogę wiedieć

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…