Przejdź do głównej zawartości

Noworoczne postanowienia

   Noworoczne postanowienia... ma je chyba każdy ! Jednak przynajmniej u 90 %  z nas nie spełniają się żadne lub mały %. To jest smutne i przykre. Nie warto się jednak poddawać. Wiara czyni cuda a chcieć to móc. Ważne aby te swoje postanowienia zrobić pomału, po kolei, na spokojnie. Usiądź sam/a w cichym, jasnym pomieszczeniu, weź kartkę i długopis, pomyśl i napisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Kolejno powyrzucaj z kartki wszystkie nierealne pomysły. Twoje postanowienia muszą być realne aby się ziściły. Pamiętaj także aby nie zawalać się od razu nie wiadomo jak dużą listą. Małe czyny dążą do wielkich. Następnie uporządkuj je od ważniejszych do mniej ważnych. Na drugiej stronie napisz środki i cele jakie musisz osiągnąć aby te postanowienia zrealizować. Na samym końcu nie zapominaj o motywacji ! Często nasz zapał bywa słomiane z pojawieniem się 2 stycznia. Tak nie może być ! Motywacja ma na celu przypomnienie nam po co realizujemy swoje postanowienia no i dawać kopa w tyłek. Mimo pozoru jest niesamowicie ważna.                                                                        Nowy rok, nowe cele, nowe plany, nowe możliwości ! 
  Te wszystkie wypisane motywacje przepisz na kolorowe karteczki (najlepiej samoprzylepne) i porozklejaj na tablicy nad biurkiem, szafą, na ścianie, lodówce czy gdzie tylko chcesz. Ważne, aby były widoczne i co rusz dawały o sobie znać. To pomaga !
 
  OK a teraz pochwalę się swoimi postanowieniami:
~ schudnąć dla siebie, zdrowia, urody, chłopaka, zdrowego stylu życia i lepszej jakości życia (dieta, siłownia, ruch itd),
~ zdać i skończyć szkołę średnią,
~ naprawić swojego laptopa,
~ zadbać więcej i częściej o swoje paznokcie,
~ zacząć chodzić na solarium,
~ częściej zajmować się swoim hobby,
~ kupić sobie chomika i super wymarzoną klatkę.

Mam nadzieję, że i u Was nie będzie 'nudno' w ten nowy 2017 rok ! :)

   Czytałam ostatnio na FB Chodakowskiej, że najlepiej jest podzielić sobie rok na małe cykle np. co 3 miesięczne i w każdym wpisać po 3 postanowienia max. I przypominam o realności postanowień ! ;) Zbyt ogólne jak np. wyluzuję w przyszłym roku też nie mają racji bytu. Tutaj rada --> większa precyzja. Ten rok rozliczajmy w kwartałach ! Zobaczymy jak dużo można zdziałać w tak małym czasie ! Ja wierzę w to co pisze Chodakowska dlatego i Wam podaję jej przekaz. Skorzystajcie - powodzenia ! 

Komentarze

  1. również postanowiłam schudnąć i wrócić do poprzedniej wagi- zapisałam sie nawet na siłownie :D
    Trzymam za Ciebie kciuki ! :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…