Przejdź do głównej zawartości

Noworoczne postanowienia

   Noworoczne postanowienia... ma je chyba każdy ! Jednak przynajmniej u 90 %  z nas nie spełniają się żadne lub mały %. To jest smutne i przykre. Nie warto się jednak poddawać. Wiara czyni cuda a chcieć to móc. Ważne aby te swoje postanowienia zrobić pomału, po kolei, na spokojnie. Usiądź sam/a w cichym, jasnym pomieszczeniu, weź kartkę i długopis, pomyśl i napisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Kolejno powyrzucaj z kartki wszystkie nierealne pomysły. Twoje postanowienia muszą być realne aby się ziściły. Pamiętaj także aby nie zawalać się od razu nie wiadomo jak dużą listą. Małe czyny dążą do wielkich. Następnie uporządkuj je od ważniejszych do mniej ważnych. Na drugiej stronie napisz środki i cele jakie musisz osiągnąć aby te postanowienia zrealizować. Na samym końcu nie zapominaj o motywacji ! Często nasz zapał bywa słomiane z pojawieniem się 2 stycznia. Tak nie może być ! Motywacja ma na celu przypomnienie nam po co realizujemy swoje postanowienia no i dawać kopa w tyłek. Mimo pozoru jest niesamowicie ważna.                                                                        Nowy rok, nowe cele, nowe plany, nowe możliwości ! 
  Te wszystkie wypisane motywacje przepisz na kolorowe karteczki (najlepiej samoprzylepne) i porozklejaj na tablicy nad biurkiem, szafą, na ścianie, lodówce czy gdzie tylko chcesz. Ważne, aby były widoczne i co rusz dawały o sobie znać. To pomaga !
 
  OK a teraz pochwalę się swoimi postanowieniami:
~ schudnąć dla siebie, zdrowia, urody, chłopaka, zdrowego stylu życia i lepszej jakości życia (dieta, siłownia, ruch itd),
~ zdać i skończyć szkołę średnią,
~ naprawić swojego laptopa,
~ zadbać więcej i częściej o swoje paznokcie,
~ zacząć chodzić na solarium,
~ częściej zajmować się swoim hobby,
~ kupić sobie chomika i super wymarzoną klatkę.

Mam nadzieję, że i u Was nie będzie 'nudno' w ten nowy 2017 rok ! :)

   Czytałam ostatnio na FB Chodakowskiej, że najlepiej jest podzielić sobie rok na małe cykle np. co 3 miesięczne i w każdym wpisać po 3 postanowienia max. I przypominam o realności postanowień ! ;) Zbyt ogólne jak np. wyluzuję w przyszłym roku też nie mają racji bytu. Tutaj rada --> większa precyzja. Ten rok rozliczajmy w kwartałach ! Zobaczymy jak dużo można zdziałać w tak małym czasie ! Ja wierzę w to co pisze Chodakowska dlatego i Wam podaję jej przekaz. Skorzystajcie - powodzenia ! 

Komentarze

  1. również postanowiłam schudnąć i wrócić do poprzedniej wagi- zapisałam sie nawet na siłownie :D
    Trzymam za Ciebie kciuki ! :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Odchyły przypałowej Pandy !

Tak - chodzi o mnie i o moje odchyły. W sumie dawno miałam napisać taki post z pomysłu mojego faceta. :)
Pewnie tez macie swoje 'odchyły', ciekawi mnie jakie ?!  
Z chęcią poczytam o nich w komentarzach =)
 Wymienię kilka swoich, które są według mnie najciekawsze :3

1. Sok z czerwonego grejpfruta (grejfiuta po mojemu ) nie jest dla mnie w ogóle kwaśny.
2. 7-8 godzin snu to dla mnie znacznie za mało ! Po południu muszę dospać ze dwie bo inaczej nie wytrzymam ani do 20.
3. Uwielbiam stare piosenki ubiegłych dekad jak i twórców tamtejszej muzyki ( nie tylko polskich).
4. Często w domu zachowuje się jak małe dziecko w stosunku do mojego chłopaka, bo nie publicznie ani w stosunku do innych członków rodziny - jest to pozytywne i czasami zabawne. On uważa, że słodkie. To przez to, że moje dzieciństwo było nieciekawe i tak jakbym go nie miała. Teraz gdy mam full miłości, szczęścia i bezpieczeństwa to dzieciństwo się aktywuje w niedużym stopniu, ale jednak.
5. Gdy mój chłopak ma nocną zmi…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…