Przejdź do głównej zawartości

Noworoczne postanowienia

   Noworoczne postanowienia... ma je chyba każdy ! Jednak przynajmniej u 90 %  z nas nie spełniają się żadne lub mały %. To jest smutne i przykre. Nie warto się jednak poddawać. Wiara czyni cuda a chcieć to móc. Ważne aby te swoje postanowienia zrobić pomału, po kolei, na spokojnie. Usiądź sam/a w cichym, jasnym pomieszczeniu, weź kartkę i długopis, pomyśl i napisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Kolejno powyrzucaj z kartki wszystkie nierealne pomysły. Twoje postanowienia muszą być realne aby się ziściły. Pamiętaj także aby nie zawalać się od razu nie wiadomo jak dużą listą. Małe czyny dążą do wielkich. Następnie uporządkuj je od ważniejszych do mniej ważnych. Na drugiej stronie napisz środki i cele jakie musisz osiągnąć aby te postanowienia zrealizować. Na samym końcu nie zapominaj o motywacji ! Często nasz zapał bywa słomiane z pojawieniem się 2 stycznia. Tak nie może być ! Motywacja ma na celu przypomnienie nam po co realizujemy swoje postanowienia no i dawać kopa w tyłek. Mimo pozoru jest niesamowicie ważna.                                                                        Nowy rok, nowe cele, nowe plany, nowe możliwości ! 
  Te wszystkie wypisane motywacje przepisz na kolorowe karteczki (najlepiej samoprzylepne) i porozklejaj na tablicy nad biurkiem, szafą, na ścianie, lodówce czy gdzie tylko chcesz. Ważne, aby były widoczne i co rusz dawały o sobie znać. To pomaga !
 
  OK a teraz pochwalę się swoimi postanowieniami:
~ schudnąć dla siebie, zdrowia, urody, chłopaka, zdrowego stylu życia i lepszej jakości życia (dieta, siłownia, ruch itd),
~ zdać i skończyć szkołę średnią,
~ naprawić swojego laptopa,
~ zadbać więcej i częściej o swoje paznokcie,
~ zacząć chodzić na solarium,
~ częściej zajmować się swoim hobby,
~ kupić sobie chomika i super wymarzoną klatkę.

Mam nadzieję, że i u Was nie będzie 'nudno' w ten nowy 2017 rok ! :)

   Czytałam ostatnio na FB Chodakowskiej, że najlepiej jest podzielić sobie rok na małe cykle np. co 3 miesięczne i w każdym wpisać po 3 postanowienia max. I przypominam o realności postanowień ! ;) Zbyt ogólne jak np. wyluzuję w przyszłym roku też nie mają racji bytu. Tutaj rada --> większa precyzja. Ten rok rozliczajmy w kwartałach ! Zobaczymy jak dużo można zdziałać w tak małym czasie ! Ja wierzę w to co pisze Chodakowska dlatego i Wam podaję jej przekaz. Skorzystajcie - powodzenia ! 

Komentarze

  1. również postanowiłam schudnąć i wrócić do poprzedniej wagi- zapisałam sie nawet na siłownie :D
    Trzymam za Ciebie kciuki ! :))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…