Przejdź do głównej zawartości

Trochę serca

   Każdy z nas je ma. Każdy z nas ma szansę także podarować komuś trochę swojego serca. Ja staram się to robić często, a Wy ? :) Mam nadzieje, że także.
Chciała bym aby takich ludzi było dużo. Dzielenie się dobrocią i sercem nie jest trudne - wystarczy chcieć. Pisze tutaj nie tylko w stosunku do zwierząt ale także w stosunku do ludzi.
  Co ja ostatnio zrobiłam? Przelałam pieniądze na rzecz Psom na Pomoc, ustawiłam comiesięczny przelew stały na rzecz Psom na Pomoc oraz Cichego Kąta ( o nich pisałam notki niżej- zapraszam ), pomogłam żebrzącemu pod sklepem dając mu jedzenie i picie, pomogłam proszącemu o jedzenie pukającym od mieszkania do mieszkania, urządziłam małe spa dla mojego chłopaka aby było mu przyjemniej po pracy, uśmiechnęłam się i zagadałam to staruszki, przytrzymałam drzwi ludziom obładowanym zakupami na klatce schodowej, pomogłam przyszłej teściowej z uporządkowaniem komputera, oddałam paragon mężczyźnie, który potrzebował go do swojej pracy, załadowałam mamie komórkę za swój hajs, nakarmiłam bezdomnego,  przelałam pieniążki na rzecz chorych dzieci itd itd itd.
Takich małych i dużych gestów jest wiele. Nie piszę tego aby się tym chwalić lecz aby uświadomić Wam, że czynienie dobra nie jest ani ciężkie ani trudne. Na pewno każdego na to stać. Warto pomagać. Nie pomagam tylko podczas Adwentu ale też poza nim. Zapraszam i zachęcam Was do tego. To łatwe, szybkie i proste...a jaka później jest satysfakcja z podarowania komuś odrobiny serca. Bezcenne uczucie ! Pomagając komuś dajesz mu szczęście, ale sam również czujesz się szczęśliwy. Nie wierzysz mi? Sprawdź. Pomagając i robiąc dobre uczynki róbmy to jednak świadomie. Nie koniecznie musisz robić to samo co ja ! Rób to po swojemu i jak uważasz byle by działać !
  Dzisiaj taki post, ponieważ chciała bym przybliżyć ten temat i nagłośnić go. Może to i oklepane , może nudne i żmudne ale warte każdego słowa i poświęconego na to czynu i czasu. Pamiętaj ! Dobro zawsze wraca! Nie jest powiedziane kiedy wróci ani jak. Pewne jest, że na pewno wróci! Dajmy sobie szansę na to aby ta nasza dobra strona medalu ujawniła się publicznie i ukazała się na zewnątrz. To nie wstyd ! :)
  Zbliżają się święta- kolejny czas, w którym możesz dać z siebie innym znacznie więcej. Kolejne posty będą właśnie o tym 'więcej', bo to 'więcej' ( szczególnie w Grudniu ) jest prostsze do spełnienia niż Ci się wydaje !

Zachęcam do pomocy przy każdej okazji i przez cały rok ! ! ! 

Komentarze

  1. Bardzo fajny post. Dobroci na tym świecie coraz mniej. Ciesze się, że jest na tym świecie taki ktoś jak Pani. Ja mimo swojego młodego wieku, gdybym mogła i miała taką okazje pomogłabym każdemu. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mądrze napisane. Oby więcej ludzi tak podchodziło do życia :) Ale ja jestem dumna, bo podchodzę, bo pomagam, bo jestem na studiach gdzie będę potem ludziom pomagać :)
    www.wkrotkichzdaniach.pl - nowości na blogu ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…