Przejdź do głównej zawartości

One day

   #ONEDAY ---> Ogólnopolski dzień dla dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz w trudnej sytuacji materialnej. Zobacz marzenia  614 dzieci z projektu:   #onedaygwiazdka /  #oneday16+  !!
Możesz łatwo dołączyć do osób wspierających tą działalność! Wystarczy, że klikniesz " WYBIERAM DZIECKO", zapoznasz się z regulaminem i już ! Instrukcja na samym dole posta.
Zapraszam na ich stronę internetową po więcej szczegółów i informacji :        http://oneday.com.pl/ 
Znajdziecie na niej m.in : zdjęcia  z minionych dni ONEDAY, informacje szczegółowe o fundacji, planie działania, różnych projektach, o przyjaciołach, kontakt a także to co najważniejsze czyli TABELKĘ MARZEŃ dzieciaków. Na stronie można się zarejestrować i logować. 


W ramach akcji zbierane są i przekazywane wymarzone prezenty dla dzieci z 21 Placówek opiekuńczo- wychowawczych, domów dziecka z całej Polski oraz organizowane finałowe imprezy gwiazdkowe w Warszawie, pełne niespodzianek, koncertów i animacji połączonych z wręczaniem prezentów przez Mikołaja w dniu 18 GRUDNIA . 

Dzięki Jednemu Dniu ;) zbierane są środki na projekt #16+ czyli cały rok działalności fundacji, w którym finansowane są i organizowane kursy i szkolenia pomagające w usamodzielnieniu się młodzieży, która musi opuścić dom dziecka w 18 roku życia.  

Celem organizacji imprezy finałowej jest integracja dzieci z placówek z całej Polski, zebranie marzeń zawodowych, dotarcie do prawdziwych potrzeb dzieci, wręczenie nowych nie używanych przedmiotów, ubrań, zabawek. Dzieci na wigilię czekają już od połowy roku co stanowi ważny aspekt wychowawczy i wpływa na ich motywację do nauki.

Współpraca :
Monika Krzyżanowska
Prezes Zarządu
500 162 922
monika@oneday.com.pl

 umowy / organizacyjne
Szymon Krzyżanowski
606 603 520 
szymon@oneday.com.pl

koordynator
Marta Trojanowska
504 688 288
prezent@oneday.com.pl

SIEDZIBA FUNDACJI - ADRES ZBIÓRKI PACZEK NA AKCJE ONE DAY 18-19 GRUDNIA 
Podwale 3/13  00-252 Warszawa
tel :  576 690 660
 Fundacja One Day:

Alior Bank 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050
Przelewy zagraniczne
kod SWIFT ALBPPLPW
IBAN PL 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050
ul Filipiny Płaskowickiej 46 /79 02-778 Warszawa

 KRS: 0000530905    
REGON: 360197989
NIP :9512385835

Zobacz marzenia 614 Dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo wychowawczych i rodzin z trudną sytuacja materialną  –  pomóż spełnić jedno z nich :

1. WYBIERZ DZIECKO z projektu gwiazdkowego lub 16+
2. KLIKNIJ POMAGAM  wypełnij formularz i przeczytaj regulamin
3. ODCZYTAJ MAILA i potwierdz rezerwacje klikając wskazany link
4. WYSLIJ PREZENT ( szczegółową instrukcję otrzymasz w mailu po wyborze dziecka ) 

Wybrane przez Państwa dziecko otrzyma prezent 18 grudnia podczas finału akcji w Endorfinie Foksal w Pałacu Zamoyskich lub 24 grudnia przyniesie je do Placówki Mikołaj ;) 

" Marzenia +16 będziemy spełniać przez cały rok, zbieramy środki na kursy zawodowe dla młodzieży, której pomagamy w usamodzielnianiu się.

Prezenty zbieramy do 13 grudnia na ul Podwale 3/13 00-252 Warszawa " 

Wpłaty tytuł : "na cele statutowe " Fundacja One Day ul Filipiny Płaskowickiej 46 /79,  02-778 Warszawa ALIOR BANK 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050 Patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Główny fundator: GLAD FOUNDATION. Organizatorzy: ONEDAY , ENDORFINA FOKSAL. Pozostałych fundatorów znajdziecie na ich stronie. 

ZAPRASZAM I ZACHĘCAM DO POMOCY ! SZCZYTNY CEL!

Idźmy w ślad ludzi, którzy już dołączyli do spełniania marzeń, a są nimi m.in Ewa Chodakowska z mężem! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…