Przejdź do głównej zawartości

One day

   #ONEDAY ---> Ogólnopolski dzień dla dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz w trudnej sytuacji materialnej. Zobacz marzenia  614 dzieci z projektu:   #onedaygwiazdka /  #oneday16+  !!
Możesz łatwo dołączyć do osób wspierających tą działalność! Wystarczy, że klikniesz " WYBIERAM DZIECKO", zapoznasz się z regulaminem i już ! Instrukcja na samym dole posta.
Zapraszam na ich stronę internetową po więcej szczegółów i informacji :        http://oneday.com.pl/ 
Znajdziecie na niej m.in : zdjęcia  z minionych dni ONEDAY, informacje szczegółowe o fundacji, planie działania, różnych projektach, o przyjaciołach, kontakt a także to co najważniejsze czyli TABELKĘ MARZEŃ dzieciaków. Na stronie można się zarejestrować i logować. 


W ramach akcji zbierane są i przekazywane wymarzone prezenty dla dzieci z 21 Placówek opiekuńczo- wychowawczych, domów dziecka z całej Polski oraz organizowane finałowe imprezy gwiazdkowe w Warszawie, pełne niespodzianek, koncertów i animacji połączonych z wręczaniem prezentów przez Mikołaja w dniu 18 GRUDNIA . 

Dzięki Jednemu Dniu ;) zbierane są środki na projekt #16+ czyli cały rok działalności fundacji, w którym finansowane są i organizowane kursy i szkolenia pomagające w usamodzielnieniu się młodzieży, która musi opuścić dom dziecka w 18 roku życia.  

Celem organizacji imprezy finałowej jest integracja dzieci z placówek z całej Polski, zebranie marzeń zawodowych, dotarcie do prawdziwych potrzeb dzieci, wręczenie nowych nie używanych przedmiotów, ubrań, zabawek. Dzieci na wigilię czekają już od połowy roku co stanowi ważny aspekt wychowawczy i wpływa na ich motywację do nauki.

Współpraca :
Monika Krzyżanowska
Prezes Zarządu
500 162 922
monika@oneday.com.pl

 umowy / organizacyjne
Szymon Krzyżanowski
606 603 520 
szymon@oneday.com.pl

koordynator
Marta Trojanowska
504 688 288
prezent@oneday.com.pl

SIEDZIBA FUNDACJI - ADRES ZBIÓRKI PACZEK NA AKCJE ONE DAY 18-19 GRUDNIA 
Podwale 3/13  00-252 Warszawa
tel :  576 690 660
 Fundacja One Day:

Alior Bank 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050
Przelewy zagraniczne
kod SWIFT ALBPPLPW
IBAN PL 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050
ul Filipiny Płaskowickiej 46 /79 02-778 Warszawa

 KRS: 0000530905    
REGON: 360197989
NIP :9512385835

Zobacz marzenia 614 Dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo wychowawczych i rodzin z trudną sytuacja materialną  –  pomóż spełnić jedno z nich :

1. WYBIERZ DZIECKO z projektu gwiazdkowego lub 16+
2. KLIKNIJ POMAGAM  wypełnij formularz i przeczytaj regulamin
3. ODCZYTAJ MAILA i potwierdz rezerwacje klikając wskazany link
4. WYSLIJ PREZENT ( szczegółową instrukcję otrzymasz w mailu po wyborze dziecka ) 

Wybrane przez Państwa dziecko otrzyma prezent 18 grudnia podczas finału akcji w Endorfinie Foksal w Pałacu Zamoyskich lub 24 grudnia przyniesie je do Placówki Mikołaj ;) 

" Marzenia +16 będziemy spełniać przez cały rok, zbieramy środki na kursy zawodowe dla młodzieży, której pomagamy w usamodzielnianiu się.

Prezenty zbieramy do 13 grudnia na ul Podwale 3/13 00-252 Warszawa " 

Wpłaty tytuł : "na cele statutowe " Fundacja One Day ul Filipiny Płaskowickiej 46 /79,  02-778 Warszawa ALIOR BANK 64 2490 0005 0000 4530 8554 9050 Patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Główny fundator: GLAD FOUNDATION. Organizatorzy: ONEDAY , ENDORFINA FOKSAL. Pozostałych fundatorów znajdziecie na ich stronie. 

ZAPRASZAM I ZACHĘCAM DO POMOCY ! SZCZYTNY CEL!

Idźmy w ślad ludzi, którzy już dołączyli do spełniania marzeń, a są nimi m.in Ewa Chodakowska z mężem! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…