Przejdź do głównej zawartości

Dobre wiadomości -> Cichy Kąt !

   Dzisiaj trochę pozytywnych wiadomości o Cichym Kącie  :) Tym postem chcę pokazać Wam jak wiele Cichy Kąt może zdziałać na rzecz zwierząt dzięki Waszej pomocy i dobrego serca! Mam cichą nadzieję, że to zmotywuje Was do częstszej, większej lub do zaczęcia czynienia pomocy temu Stowarzyszeniu a konkretnie podopiecznym stowarzyszenia. Dla tych, którzy są pierwszy raz: o Cichym Kącie pisałam już kilka razy. Znajdziecie to parę postów niżej. ;) Zapraszam również na ich FB a także oficjalną stronę internetową.
   Dla przypomnienia krótkie i najważniejsze informacje:
--->  Konto Stowarzyszenia Bank PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

----> ul. Zagórska 173a Tarnowskie Góry 

--->  Zadzwoń pod numer 600 634 303 ! 

---> Działalność "Cichego Kąta" opiera się na wolontariacie. Jest otwartą grupa ludzi, którym zależy na poprawie losu zwierząt. Schronisko to ważny element Tarnowskich Gór. 

  A teraz to co jest głównym tematem notki, czyli dobre wiadomości ostatniego czasu :
~ ~ powstał już nowy budynek Cichego Kąta. "Od 6.12 Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "CICHY KĄT" oficjalnie rezyduje w nowym schronisku przy ulicy Zagórskiej 173a. Uroczystość otwarcia była wzruszająca, a atmosfera wśród Gości i Wolontariuszy tak ciepła i przyjazna, że mogłaby ogrzać całe Tarnowskie Góry ;) "- donosi Cichy Kąt na swoim FB ,
~ ~ do schroniska trafiły małe pieski i kotki gotowe do adopcji od zaraz; z tego co wiadomo często o nie były telefony,
~ ~  " 4. 12 odwiedziły nas tłumy Wspaniałych i Życzliwych Ludzi. Wielu z Was to obecni Opiekunowie naszych byłych Podopiecznych - jak miło było Was znowu zobaczyć! Każdy odwiedzający przyniósł prezent - DZIĘKUJEMY! Odwiedzający wpłacili na rzecz Zwierząt 1 311,24 zł.! Kupimy stojak na kroplówki do naszego szpitala :). Jesteśmy Wami oczarowani, zachwyceni i wzruszeni tym, jak bardzo lgnęliście do naszych Podopiecznych. Nasze Zwierzęta Was potrzebują i czekają na kolejne spotkania... Dziękujemy Wam za miłe słowa! Czasem trzeba usłyszeć, że nas doceniacie. To najlepsza motywacja by Nasze Schronisko było jeszcze lepsze :). "- pisze na swoim FB Cichy Kąt,
~ ~dzieci wkraczają na drogę realnej pomocy zwierzakom poprzez taką akcję jaka wydarzyła się w Schronisku : " Uzdolniony Wolontariat :) Wielu odwiedzających zwróciło uwagę na piękne obrazki na ścianach naszego korytarza. To wkład Dzieci z tarnogórskiej podstawówki w nasze tarnogórskie schronisko :). Dziękujemy Pani Nauczycielce, która gustownie oprawiła dzieła oraz Dzieciom za pracę włożoną w stworzenie tej uroczej kolekcji. Dzięki tej wystawie jesteście z nami każdego dnia :) "- podaje do informacji publicznej Cichy Kąt,
~ ~ kolejny raz dzieci stają się bohaterami i przeżywają prawdziwą lekcję czynienia dobra: " How how how ;) pewnie zaszczekał nasz Teksas na Mikołajkowym Spotkaniu w Przedszkolu w Orzechu :). Dzieci po raz kolejny otwarły swoje serduszka dla Zwierząt z Cichego kąta :). Były uściski, prezenty i wspólne zdjęcia... a my Wolontariusze otrzymaliśmy od Dzieci Dyplom Uznania :). Pięknie dziękujemy! Tym, którzy spełnili Mikołajkowe Marzenia naszych Podopiecznych dziękujemy cieplutko o Was myśląc, gdy patrzymy na radosne pyszczki naszych Zwierzaków. Przed chwilą wpadła do nas Urocza Pani z feliweyem... Myśl o Pani dodaje nam wiary w Ludzi od soboty :) " ,

~ ~ Szczęśliwe zakończenie :) "Pies Nela została odnaleziona i odebrana przez swoją Rodzinę. Trudno nam opisać radość, która towarzyszyła temu spotkaniu! Wszystkiego dobrego Skarbie! Na zawsze będziesz miała miejsce w naszych sercach.Dziękujemy Panu i Pani ze Starych Tarnowic, którzy zainteresowali się jej losem i sprawili, że mogliśmy się Nelą zaopiekować."- chwali się Cichy Kąt . Ja od siebie życzę więcej takich szczęśliwych zakończeń !
~ ~ Cichy Kąt ma już u siebie dużą, zieloną i przystrojoną choinkę ! Świąteczny nastrój udziela się już także zwierzakom ! :) 

   Na ten post to już tyle dobrych wiadomości , jednak wierzę w to że dzięki Waszej pomocy będzie ich znacznie więcej i więcej a zwierzaki będą rosły w siłę radośniejsze i szczęśliwsze a także spokojne o swoje jutro - lepsze jutro. Z całego serca życzę tego Cichemu Kątowi !   

Komentarze

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…