Przejdź do głównej zawartości

Dobre wiadomości -> Cichy Kąt !

   Dzisiaj trochę pozytywnych wiadomości o Cichym Kącie  :) Tym postem chcę pokazać Wam jak wiele Cichy Kąt może zdziałać na rzecz zwierząt dzięki Waszej pomocy i dobrego serca! Mam cichą nadzieję, że to zmotywuje Was do częstszej, większej lub do zaczęcia czynienia pomocy temu Stowarzyszeniu a konkretnie podopiecznym stowarzyszenia. Dla tych, którzy są pierwszy raz: o Cichym Kącie pisałam już kilka razy. Znajdziecie to parę postów niżej. ;) Zapraszam również na ich FB a także oficjalną stronę internetową.
   Dla przypomnienia krótkie i najważniejsze informacje:
--->  Konto Stowarzyszenia Bank PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

----> ul. Zagórska 173a Tarnowskie Góry 

--->  Zadzwoń pod numer 600 634 303 ! 

---> Działalność "Cichego Kąta" opiera się na wolontariacie. Jest otwartą grupa ludzi, którym zależy na poprawie losu zwierząt. Schronisko to ważny element Tarnowskich Gór. 

  A teraz to co jest głównym tematem notki, czyli dobre wiadomości ostatniego czasu :
~ ~ powstał już nowy budynek Cichego Kąta. "Od 6.12 Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "CICHY KĄT" oficjalnie rezyduje w nowym schronisku przy ulicy Zagórskiej 173a. Uroczystość otwarcia była wzruszająca, a atmosfera wśród Gości i Wolontariuszy tak ciepła i przyjazna, że mogłaby ogrzać całe Tarnowskie Góry ;) "- donosi Cichy Kąt na swoim FB ,
~ ~ do schroniska trafiły małe pieski i kotki gotowe do adopcji od zaraz; z tego co wiadomo często o nie były telefony,
~ ~  " 4. 12 odwiedziły nas tłumy Wspaniałych i Życzliwych Ludzi. Wielu z Was to obecni Opiekunowie naszych byłych Podopiecznych - jak miło było Was znowu zobaczyć! Każdy odwiedzający przyniósł prezent - DZIĘKUJEMY! Odwiedzający wpłacili na rzecz Zwierząt 1 311,24 zł.! Kupimy stojak na kroplówki do naszego szpitala :). Jesteśmy Wami oczarowani, zachwyceni i wzruszeni tym, jak bardzo lgnęliście do naszych Podopiecznych. Nasze Zwierzęta Was potrzebują i czekają na kolejne spotkania... Dziękujemy Wam za miłe słowa! Czasem trzeba usłyszeć, że nas doceniacie. To najlepsza motywacja by Nasze Schronisko było jeszcze lepsze :). "- pisze na swoim FB Cichy Kąt,
~ ~dzieci wkraczają na drogę realnej pomocy zwierzakom poprzez taką akcję jaka wydarzyła się w Schronisku : " Uzdolniony Wolontariat :) Wielu odwiedzających zwróciło uwagę na piękne obrazki na ścianach naszego korytarza. To wkład Dzieci z tarnogórskiej podstawówki w nasze tarnogórskie schronisko :). Dziękujemy Pani Nauczycielce, która gustownie oprawiła dzieła oraz Dzieciom za pracę włożoną w stworzenie tej uroczej kolekcji. Dzięki tej wystawie jesteście z nami każdego dnia :) "- podaje do informacji publicznej Cichy Kąt,
~ ~ kolejny raz dzieci stają się bohaterami i przeżywają prawdziwą lekcję czynienia dobra: " How how how ;) pewnie zaszczekał nasz Teksas na Mikołajkowym Spotkaniu w Przedszkolu w Orzechu :). Dzieci po raz kolejny otwarły swoje serduszka dla Zwierząt z Cichego kąta :). Były uściski, prezenty i wspólne zdjęcia... a my Wolontariusze otrzymaliśmy od Dzieci Dyplom Uznania :). Pięknie dziękujemy! Tym, którzy spełnili Mikołajkowe Marzenia naszych Podopiecznych dziękujemy cieplutko o Was myśląc, gdy patrzymy na radosne pyszczki naszych Zwierzaków. Przed chwilą wpadła do nas Urocza Pani z feliweyem... Myśl o Pani dodaje nam wiary w Ludzi od soboty :) " ,

~ ~ Szczęśliwe zakończenie :) "Pies Nela została odnaleziona i odebrana przez swoją Rodzinę. Trudno nam opisać radość, która towarzyszyła temu spotkaniu! Wszystkiego dobrego Skarbie! Na zawsze będziesz miała miejsce w naszych sercach.Dziękujemy Panu i Pani ze Starych Tarnowic, którzy zainteresowali się jej losem i sprawili, że mogliśmy się Nelą zaopiekować."- chwali się Cichy Kąt . Ja od siebie życzę więcej takich szczęśliwych zakończeń !
~ ~ Cichy Kąt ma już u siebie dużą, zieloną i przystrojoną choinkę ! Świąteczny nastrój udziela się już także zwierzakom ! :) 

   Na ten post to już tyle dobrych wiadomości , jednak wierzę w to że dzięki Waszej pomocy będzie ich znacznie więcej i więcej a zwierzaki będą rosły w siłę radośniejsze i szczęśliwsze a także spokojne o swoje jutro - lepsze jutro. Z całego serca życzę tego Cichemu Kątowi !   

Komentarze

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…