Przejdź do głównej zawartości

Cichy Kąt - return (tł.powrót).

  Hej!  Pisałam już kiedyś o Cichym Kącie --> odsyłam Was do notki parę postów niżej. Zapowiedziałam także, że o nich znowu napiszę. Myślę, iż przyszła na to pora. Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" jest bardzo ważną częścią Tarnowskich Gór. Obecnie potrzebuje Waszej pomocy aby móc dalej funkcjonować i lepiej pomagać. Utrzymanie zwierzaków oraz leczenie kosztuje. Proszę w imieniu czworonogów o zapomogę na ich rzecz a także na rzecz budowy nowego Azylu, który powstał już tuż obok, ale nadal potrzebne jest wyposażenie. Organizacja non-profit jak większość takich i podobnych nie ma zbyt wielu środków. Bardzo dużo zależy od nas- zwykłych ludzi, którzy mogą wiele zdziałać za tak niewiele.
          Oto sposoby na wyciągnięcie dobrej ręki:
~wystarczy kwadrans aby zrobić zakupy i odwiedzić to miejsce,
~ minutę aby zrobić przelew,
~ 5 minut aby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego miejsca na ich FB ( https://www.facebook.com/azyldlazwierzat/?fref=ts ) oraz na ich oficjalnej stronie internetowej ( http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/ ),
~ jedną rozmowę z domownikami i przemyślenie tego czy aby na pewno nie chciałabyś/ chciałbyś zaadoptować któregoś ze zwierząt realnie lub wirtualnie,
~ chwila aby przekazać 1 % podatku na rzecz Cichego Kąta,
~ pomysł aby zostać odpowiedzialnym wolontariuszem, który zrealizujesz w praktyce,
~ lajkować, udostępniać i zapraszać do obserwowania stron/postów znajomych - to też jest ważne,
~ zorganizować zbiórkę rzeczy/ pieniędzy w szkole, kościele, pracy - dla tego miejsca,
~ klasowo, rodzinnie, samodzielnie lub grupowo zaadoptować wirtualnie zwierzaka,
~ regularnie wspierać ośrodek duchowo i fizycznie. 

   To nie takie trudne. Chcieć to móc. ;) Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Macie okazje zrobić kolejny dobry uczynek. A może to Wasz pierwszy? Nie ważne- liczy się fakt! Czas Adwentu to idealny moment aby otworzyć się na świat, zainteresować się życiem na około nas i podarować komuś trochę serca. Warto ! ;)
Adres: 
ul. Zagórska 173 a
Tarnowskie Góry
(dojazd bardzo prosty)
Jeśli chcesz możesz zadzwonić:
Zadzwoń pod numer 600 634 303
DODATKOWE INFORMACJE KONTAKTOWE:

psy@schroniskodlazwierzat.com.pl

http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/

Konto Stowarzyszenia Bank PKO BP 73 1020 2368 0000 2402 0161 3033 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Informacje ogólne oraz w mediach:
http://www.tvs.pl/informacje/29824/

http://www.tvs.pl/informacje/29672/

http://www.tvs.pl/informacje/29522/

http://www.tvs.pl/informacje/16775/

http://www.tvs.pl/informacje/5121/

Dojazd:
Można łatwo dojechać z dworca w Tarnowskich Górach autobusami nr: 1, 780 (Opatowice Wiśniowa n/ż) lub 78, 670, 180, 143, 129 (Strzybnica Fazos).

Działalność "Cichego Kąta" opiera się na wolontariacie. Jest otwartą grupa ludzi, którym zależy na poprawie losu zwierząt. Z radością witają wśród siebie każdego, z kim łączy się ten cel.

1% Swojego podatku można przekazać na to Stowarzyszenia poprzez wpisanie w odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego tego numeru KRS 0000015556

Po więcej szczegółów i informacji odsyłam na ich FB, oficjalną stronę internetową a także na moją wcześniejszą notkę o nich.Komentarze

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…