Przejdź do głównej zawartości

Broń, strzelanie i takie tam ;)

    Dawno nie pisałam o swoim nowym hobby tego roku czyli o strzelectwie ! :) W ostatnim poście dotyczącym strzelnicy CS24 w Tarnowskich Górach napisałam, że za niedługo wybieram się znowu do tego cudownego miejsca i oczywiście będzie post. Na strzelnicy byłam ale postu brak... do dzisiaj. Wiem, wiem mega spóźniony ale ważne, że jest ! ;) Ten wypad, o którym nie napisałam był udany ! Wydaliśmy z Jankiem (moim chłopakiem) więcej hajsu niż się spodziewaliśmy jednak budżet domowy nie ucierpiał jakoś szczególnie. Zabrałam łuski i oczywiście tarczę. Mało tego powiem Wam z lekko dozą podniecenia iż JA strzelałam celniej niż Janek (doświadczony strzelec). Cieszyłam się jak dziecko :D Każdemu zdarza się gorszy moment ;) a ja go perfidnie wykorzystałam :P
Obsługa tym razem była inna ale nie robiło mi to znacznego problemu.
   Niestety tamta wizyta była ostatnią wizytą na dłuuuugi czas. Kolejny raz dopiero będzie po nowym roku... przynajmniej mam taką nadzieję. Tęsknię już za bronią, zapachem prochu, wystrzałem i całą tą atmosferą.
 Za każdym razem strzelamy z innej borni lub z innych pocisków co jest jeszcze fajniejsze, bo nigdy nie wiesz co Cię czeka ani czego się spodziewać- tym bardziej jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze strzelectwem.
   Jakiś czas temu rozmawiałam ze znajomym, który dość często bywa na strzelnicy ze swoim synem (więc jest na bieżąco z nowinkami) a także dość często zaglądam na ich stronę internetową ( http://www.strzelnica-cs24.pl/strzelnica.html ) i dowiedziałam się, że ku mojemu rozczarowaniu ceny trochę wzrosły... nie jakoś szczególnie boleśnie ale jednak. Szkoda bo teraz na mniej będzie można sobie pozwolić lecz ten ruch jest zrozumiały przez to co się obecnie dzieje w polskim rządzie.
   Z pomysłu mojego i Janka zaczęłam sprzątać łuski z całego domu i zabierać ich więcej strzelnicy w konkretnym celu. Jakiś czas temu kochanie kupiło mi niebieska różę, sztuczną ale taką chciałam. Wylądowała w szklanym ale bezbarwnym wazonie. Trochę było w nim pusto, więc zamiast wody czy różnych ozdobnych kamyczków wsypałam do niego łuski i będę to robiła póki nie zapełni się odpowiednia ilość. Wygląda wystrzałowo ! Pierw stało to w salonie teraz już w naszym pokoju. Jestem z tego bardzo zadowolona. Tym bardziej, że wazon jak już wspomniałam jest bezbarwny i prześwitujący więc pomysł prezentuje się jeszcze bardziej dumnie i pięknie.

PS: polecam Wam przejrzenie strony strzelnicy bo w ostatnim czasie pojawiło się wiele ciekawych informacji, kursów a także jest tam więcej szczegółów dot. tego miejsca i ciekawostek jak np. rabat 25 % do końca grudnia dla 3 pierwszych osób, które zawitają od poniedziałku do piątku na strzelnicę. :) 

Komentarze

  1. Widzę że interesujesz się strzelaniem, ja sporadycznie strzelam kilka razy w życiu z wiatrówki, ale jak tak piszesz to może zacznę chodzić na strzelnice.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…