Przejdź do głównej zawartości

Psom na pomoc!

  Słuchajcie ludziska! Jest pewna ważna sprawa. :) Na Facebook powstał jakiś czas temu funpage organizacji non profit zlokalizowanej na terenie Warszawy pt. Psom na pomoc. [ Oprócz tego mają swoją własną stronę internetową na którą wszystkich serdecznie zapraszam po więcej informacji i więcej szczegółów.] Ale powracając do tej sprawy: apeluję wszystkich o pomoc dla tych psów i ludzi, którzy się zajmują i dbają o te zwierzaki! Każda złotówka się liczy! Każde polubienie, udostępnienie na Fb, każda decyzja o adopcji, decyzja o podarowaniu mu domu tymczasowego, WSZYSTKO jest na wagę złota i wszystko jest potrzebne! Proszę Was o trochę dobra i szczęścia. Każdy na to zasługuje. W końcu jesteśmy ludźmi, jestem pewna, że każdego stać na chociaż złotówkę przelewu. To nie wstyd! Gorsz do grosza i zbierze się kokosza! :) Wierzę w Was ! Napiszę pewnie jeszcze o "Psom na pomoc". Póki co to taki skrócony apel dla wszystkich o dobrych sercach. Poza tym Psom na pomoc ma wiele długów, a z długami wszystko jest trudniejsze. Nie bądźmy obojętni wobec próśb potrzebującym. To nasz obywatelski obowiązek pomagać.
---> https://www.facebook.com/psom.na.pomoc/?fref=ts  (funpage)
---> https://www.facebook.com/psom.na.pomoc/about/     (informacje o w/w podmiocie)
---> http://www.psomnapomoc.pl/  (własna strona internetowa psom na pomoc ) 

  Dla tych, którzy nie mają dostępu na FB:
Informacje o firmie:
Założenie w dniu: 2010
Misja:
Ratujemy bezdomne psy, które czekają na pomoc.Pomagamy chorym, zaniedbanym, opuszczonym. Walczymy z bezdomnością, sterylizujemy zwierzęta.Zabieramy ze schronisk, leczymy, szukamy im domów.
DANE KONTAKTOWE:
@psom.na.pomoc
http://www.psomnapomoc.pl/
Opis firmy:
Psy do adopcji. Pomagamy bezdomnym, pokrzywdzonym zwierzętom, głownie psom.Fundacja MRNRZ Viva, Warszawa, Kawęczyńska 16/39; Przekaż 1% na bezdomne - KRS 0000135274; cel szczegółowy "psom na pomoc".
Informacje ogólne:
Psom na pomoc!
FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
Numer konta: 20 2030 0045 1110 0000 0255 8120
Dla przelewów zagranicznych: 
BIC/SWIFT: GOPZPLPW 
paypal:asiaf1@interia.pl
KRS 0000135274, cel szczegółowy Psom na pomoc
NIP: 525 21 91 290
Założono: Iwona Puchalska

Komentarze

 1. Piękna akcja. Ja jestem z tych co pomagają naszym mniejszym przyjaciołom - psom i kotom . Mieszkając w Krakowie wspieram "nasz" azyl. Jestem przeciwnikiem kupowania zwierząt z hodowli gdy bezdomnych jest az tyle psów i kotów. Sama mieszkam z kotka, kiedyś azylantką:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak ! :) Mam nadzieję, że takie akcje przyniosą zamierane efekty w postaci realnej pomocy :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój zespół w pracy zorganizował niedawno zbiórkę rzeczy dla krakowskiego schroniska na cały biurowiec. Zebraliśmy tyle, że zapchało cały bagażnik dużego samochodu, a i tak zostały jeszcze dodatkowe pieniądze na zakup karmy i puszek:) Takie akcje trzeba rozgłaszać!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Odchyły przypałowej Pandy !

Tak - chodzi o mnie i o moje odchyły. W sumie dawno miałam napisać taki post z pomysłu mojego faceta. :)
Pewnie tez macie swoje 'odchyły', ciekawi mnie jakie ?!  
Z chęcią poczytam o nich w komentarzach =)
 Wymienię kilka swoich, które są według mnie najciekawsze :3

1. Sok z czerwonego grejpfruta (grejfiuta po mojemu ) nie jest dla mnie w ogóle kwaśny.
2. 7-8 godzin snu to dla mnie znacznie za mało ! Po południu muszę dospać ze dwie bo inaczej nie wytrzymam ani do 20.
3. Uwielbiam stare piosenki ubiegłych dekad jak i twórców tamtejszej muzyki ( nie tylko polskich).
4. Często w domu zachowuje się jak małe dziecko w stosunku do mojego chłopaka, bo nie publicznie ani w stosunku do innych członków rodziny - jest to pozytywne i czasami zabawne. On uważa, że słodkie. To przez to, że moje dzieciństwo było nieciekawe i tak jakbym go nie miała. Teraz gdy mam full miłości, szczęścia i bezpieczeństwa to dzieciństwo się aktywuje w niedużym stopniu, ale jednak.
5. Gdy mój chłopak ma nocną zmi…