Przejdź do głównej zawartości

Koniec milczenia - szczypta polityki.

 Przerwę na chwilę czas postów o otyłości i odniosę się do tego co ostatnio się dowiedziałam. Wygrał Trump ! No niestety, wygrał. Nic z tym nie zrobię. Byłam i jestem mu przeciwna. Hillary też ma swoje za uszami, aczkolwiek wybór był taki jaki był więc wybierając mniejsze choć bardzo skorumpowane (choć nadal mniejsze) zło mój głos gdybym mogła oddała bym na Clinton. Nie ciekawi mnie co się stanie na świecie przez te wybory, bo czuję że nic dobrego. Z resztą tak samo jak u nas w Polsce gdy ciemne społeczeństwo wybrało PiS, bo naobiecywał złotych gruszek. OK obietnice obietnicami, ale jakim kosztem odegra się ich spełnienie... jeśli w ogóle?! Jakim kosztem już się odgrywa. No tak przecież to dobry rząd powie duża część ludzi. Dobry bo co? Bo daje 500 +, bo daje tzw. gwałcikowe? Przecież co dał to zabierze i już zabiera. Poza tym ile PiS ma swoich programów do zrealizowania o których nie mówi? Co najmniej dziesiątki. Z kąt to wiem? A bo oglądam wiadomości na niezależnym kanale TVN i widzę co się dzieje, umiem logicznie myśleć, nie mam klapek na oczach. Co teraz wyprawia chociażby z Trybunałem i aborcją. Ile już przepchał swoich ustaw, o których nie było mowy podczas kampanii. Eh. Szkoda o tym pisać i zawracać sobie gitary. TVP jest państwowe i wszystkie wiadomości obecnie są przedstawiane tak jak są. Polityka, państwo, kościół to w tym jedno i to samo. Porównując TVN przedstawia wiadomości " Dzisiaj w kościele katolickim wierni obchodzą święto zmarłych". A TVP? "Dzisiaj obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych". Mówi samo za siebie, prawda? Moja wiara teraz nie ma nic do tego, ale Polska jest krajem świeckim, i choć przyjęła Chrzest (jak najbardziej popieram) to mimo wszystko rząd to rząd, polityka to polityka, kościół to kościół. Dostały się pierdolce do władzy i odwalają cyrki nie z tej ziemi ( nie obrażając ziemi). Dla psychopatów są specjalne ośrodki a nie rząd. Ludziom się w głowach pierniczy. PiS ma super piarowców  i to w dużej mierze dzięki temu wygrał. Ciemnemu społeczeństwie najlepiej dać pieniądze i będą na Ciebie głosować. A co dalej? Każdy medal ma dwie strony. Na prawdę nie widzicie tego co się kryje za tą pierwszą powłoką medali, która ledwo co świeci dobrem?! Przejebane jest życie teraz, chociaż trzeba się cieszyć z tego co się ma i nie narzekać bo inni mają gorzej, ba bo mogło by być gorzej. Ale i tak jest przejebane.
Do tego doszły mnie słuchy o Euro w Polsce na przestrzeni miesięcy. Nie chce rozpowiadać plotek ale jeśli to wszystko w życie wdroży się nawet na przestrzeni kilku najbliższych lat (już nie mówiąc o miesiącach) to Polska będzie drugą Grecją. Fakt jest taki,że przeczytałam iż Polska od marca 2017 wprowadza Euro a na wymianę złotówek jest czas do końca lutego. Czy to prawda- nie wiem. Nie słyszałam jeszcze w wiadomościach na ten moment (09-11-2016r, 18.00 ) nic o tym ale mam nadzieję, że to tylko plotki.

Przepraszam za słownictwo, ale szlak mnie trafia wiedząc gdzie ja żyje i w jakim kraju. Kraju, który nie jest godzien takiego traktowania bo zasługuje na milion razy lepsze głowy rządzące. I choć to może zabrzmieć dziwnie to jednak napiszę to: Nie za taką Polskę kiedyś walczyli ! 

Komentarze

  1. Polityka a zwłaszcza teraz , to ciężki i ogromny w rozmiarze temat. Zgadzam się z Tobą ale nie we wszystkim. Jedno tylko powiem: mamy to co większość, z tych co poszli na wybory, wybrała. Gdyby więcej ludzi czuło obowiązek głosowania byłoby inaczej. I też tak myślę,że tylko ci co poszli głosować mogą teraz krytykować a ci co zaszyli się w swoim świecie bo ich to nie interesuje a przecież żyją tu i teraz, są winnymi tej całej sytuacji

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze słyszę o Euro w Polsce :O. Ja już nie oglądam żadnych "wiadomości", media dawno przestały być obiektywnymi obserwatorami wydarzeń, z każdego przestępcy można zrobić świętego i odwrotnie :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak to już stwierdzono. Nie będzie takiego drugiego prezydenta jak Barack Obama. Natomiast porównywanie naszej polityki z zagraniczną myli się z celem. To jak jest u nas, a za oceanem jest oddzielone cienką nitką różnic.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…