Przejdź do głównej zawartości

Koniec milczenia - szczypta polityki.

 Przerwę na chwilę czas postów o otyłości i odniosę się do tego co ostatnio się dowiedziałam. Wygrał Trump ! No niestety, wygrał. Nic z tym nie zrobię. Byłam i jestem mu przeciwna. Hillary też ma swoje za uszami, aczkolwiek wybór był taki jaki był więc wybierając mniejsze choć bardzo skorumpowane (choć nadal mniejsze) zło mój głos gdybym mogła oddała bym na Clinton. Nie ciekawi mnie co się stanie na świecie przez te wybory, bo czuję że nic dobrego. Z resztą tak samo jak u nas w Polsce gdy ciemne społeczeństwo wybrało PiS, bo naobiecywał złotych gruszek. OK obietnice obietnicami, ale jakim kosztem odegra się ich spełnienie... jeśli w ogóle?! Jakim kosztem już się odgrywa. No tak przecież to dobry rząd powie duża część ludzi. Dobry bo co? Bo daje 500 +, bo daje tzw. gwałcikowe? Przecież co dał to zabierze i już zabiera. Poza tym ile PiS ma swoich programów do zrealizowania o których nie mówi? Co najmniej dziesiątki. Z kąt to wiem? A bo oglądam wiadomości na niezależnym kanale TVN i widzę co się dzieje, umiem logicznie myśleć, nie mam klapek na oczach. Co teraz wyprawia chociażby z Trybunałem i aborcją. Ile już przepchał swoich ustaw, o których nie było mowy podczas kampanii. Eh. Szkoda o tym pisać i zawracać sobie gitary. TVP jest państwowe i wszystkie wiadomości obecnie są przedstawiane tak jak są. Polityka, państwo, kościół to w tym jedno i to samo. Porównując TVN przedstawia wiadomości " Dzisiaj w kościele katolickim wierni obchodzą święto zmarłych". A TVP? "Dzisiaj obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych". Mówi samo za siebie, prawda? Moja wiara teraz nie ma nic do tego, ale Polska jest krajem świeckim, i choć przyjęła Chrzest (jak najbardziej popieram) to mimo wszystko rząd to rząd, polityka to polityka, kościół to kościół. Dostały się pierdolce do władzy i odwalają cyrki nie z tej ziemi ( nie obrażając ziemi). Dla psychopatów są specjalne ośrodki a nie rząd. Ludziom się w głowach pierniczy. PiS ma super piarowców  i to w dużej mierze dzięki temu wygrał. Ciemnemu społeczeństwie najlepiej dać pieniądze i będą na Ciebie głosować. A co dalej? Każdy medal ma dwie strony. Na prawdę nie widzicie tego co się kryje za tą pierwszą powłoką medali, która ledwo co świeci dobrem?! Przejebane jest życie teraz, chociaż trzeba się cieszyć z tego co się ma i nie narzekać bo inni mają gorzej, ba bo mogło by być gorzej. Ale i tak jest przejebane.
Do tego doszły mnie słuchy o Euro w Polsce na przestrzeni miesięcy. Nie chce rozpowiadać plotek ale jeśli to wszystko w życie wdroży się nawet na przestrzeni kilku najbliższych lat (już nie mówiąc o miesiącach) to Polska będzie drugą Grecją. Fakt jest taki,że przeczytałam iż Polska od marca 2017 wprowadza Euro a na wymianę złotówek jest czas do końca lutego. Czy to prawda- nie wiem. Nie słyszałam jeszcze w wiadomościach na ten moment (09-11-2016r, 18.00 ) nic o tym ale mam nadzieję, że to tylko plotki.

Przepraszam za słownictwo, ale szlak mnie trafia wiedząc gdzie ja żyje i w jakim kraju. Kraju, który nie jest godzien takiego traktowania bo zasługuje na milion razy lepsze głowy rządzące. I choć to może zabrzmieć dziwnie to jednak napiszę to: Nie za taką Polskę kiedyś walczyli ! 

Komentarze

  1. Polityka a zwłaszcza teraz , to ciężki i ogromny w rozmiarze temat. Zgadzam się z Tobą ale nie we wszystkim. Jedno tylko powiem: mamy to co większość, z tych co poszli na wybory, wybrała. Gdyby więcej ludzi czuło obowiązek głosowania byłoby inaczej. I też tak myślę,że tylko ci co poszli głosować mogą teraz krytykować a ci co zaszyli się w swoim świecie bo ich to nie interesuje a przecież żyją tu i teraz, są winnymi tej całej sytuacji

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze słyszę o Euro w Polsce :O. Ja już nie oglądam żadnych "wiadomości", media dawno przestały być obiektywnymi obserwatorami wydarzeń, z każdego przestępcy można zrobić świętego i odwrotnie :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak to już stwierdzono. Nie będzie takiego drugiego prezydenta jak Barack Obama. Natomiast porównywanie naszej polityki z zagraniczną myli się z celem. To jak jest u nas, a za oceanem jest oddzielone cienką nitką różnic.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…