Przejdź do głównej zawartości

Odchyły przypałowej Pandy !

 Tak - chodzi o mnie i o moje odchyły. W sumie dawno miałam napisać taki post z pomysłu mojego faceta. :)
Pewnie tez macie swoje 'odchyły', ciekawi mnie jakie ?!  
Z chęcią poczytam o nich w komentarzach =)
 Wymienię kilka swoich, które są według mnie najciekawsze :3

1. Sok z czerwonego grejpfruta (grejfiuta po mojemu ) nie jest dla mnie w ogóle kwaśny.
2. 7-8 godzin snu to dla mnie znacznie za mało ! Po południu muszę dospać ze dwie bo inaczej nie wytrzymam ani do 20.
3. Uwielbiam stare piosenki ubiegłych dekad jak i twórców tamtejszej muzyki ( nie tylko polskich).
4. Często w domu zachowuje się jak małe dziecko w stosunku do mojego chłopaka, bo nie publicznie ani w stosunku do innych członków rodziny - jest to pozytywne i czasami zabawne. On uważa, że słodkie. To przez to, że moje dzieciństwo było nieciekawe i tak jakbym go nie miała. Teraz gdy mam full miłości, szczęścia i bezpieczeństwa to dzieciństwo się aktywuje w niedużym stopniu, ale jednak.
5. Gdy mój chłopak ma nocną zmianę w pracy nie umiem w nocy w ogóle spać. Nie zmrużę oka dopóki on nie wróci nad ranem do domu i razem idziemy odespać nockę.
6. Mam swój własny, oryginalny i niepowtarzalny odgłos, który wydaje gdy coś mi się nie podoba lub się dziwię ewentualnie gdy jestem przerażona. Dla Was obcych to bez sensu. Musielibyście to zobaczyć i usłyszeć.
7. Kiedyś zmumifikowałam rybę z koleżanką, owinęliśmy ją w stare grube rajtuzy i zakopaliśmy nad rzeką.
8. Lubię jeść ryby ale się ich boje - nawet martwych na talerzu. A co dopiero jak mają głowy, oczy i zęby !!
9. Kolekcjonuję książki nawet jeśli je za jakiś czas sprzedam i nie zdążę przeczytać bądź jeśli ich w ogóle nie mam zamiaru czytać bo nie mój rodzaj i zajmują tylko półki.
10. Reklamy bardzo namiętnie wbijają mi się w pamięć do głowy ( muzyka i słowa z nich tym bardziej jeśli się rymuje) np. reklama marki Duck, Oreo, T- mobile itd.
11. Mam pamięć do numerów telefonów komórkowych jak i domowych. Znam ich na pamieć wiele, ale jeśli chodzi o historyczne daty to jestem lewa.

Na razie to tyle tego mojego przypałowego odchyłu. Reszty nie pamiętam albo nie są jakoś specjalnie fajne. :P Nie zapomnijcie pochwalić mi się Waszymi odchyłami :D
  Pozdrawiam, Pandeł ! 

Komentarze

 1. Moja normalna temperatura ciała to 34 stopnie :)
  http://kinga-wajman.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super napisane!
  http://flarri.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy ma swoje odchyły i ja też mam ale już mi nie wypada o nich pisać. Nie czuję sie stara, co to to nie!metryka jednak jest bezlitosna. Fajnie piszesz , z polotem. Będę Cię obserwować:-) Zapraszam na mojego poradnikowego bloga, może robótki też są dla Ciebie https://handmadeboni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane:) Tak sobie myślę, że sam jestem jeden wieki odchył, więc może nie będę wbegał głębiej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odchyły? Pewnie, że każdy je ma, ale ja musiałabym zastanowić się dokładnie jakie :D
  Co do punktu 4 to mam wrażenie, że chodzi o to, że masz jeszcze w sobie trochę dzieciaka. Ogólnie to powiedziałabym, że każdy ma coś jeszcze w sobie dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z grapefruitem mam dokładnie tak samo, zawsze dziwiłam się ludziom mówiącym "nie lubię bo są za kwaśne". Moim takim dziwactwem jest natomiast to, że nie potrafię się na czymś skupić jeśli mam chociażby troszeczkę uchylone szafki na ubrania w pokoju. Nawet jeśli leżę już w cieplutkim łóżku pod kołderką, a zauważę uchyloną półkę, szufladę to nie ma zmiłuj. Muszę wstać i je po domykać bo inaczej nie zasnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba każdy z nas ma jakieś swoje odchyły! :D Jeśli chodzi o zapadanie tekstów z reklam mam dokładnie to samo! Super pomysł na post ♥
  Zapraszam do mnie:
  http://nataliagolsztajn.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…