Przejdź do głównej zawartości

Aż do śmierci...

  Dzisiaj temat miłości i przysięgi małżeńskiej. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Wiem jednak jakie zdanie jest 'zdrowe'. Mnie jednak to nie interesuje. Ja mam swoje i dla mnie jest najważniejsze.
   Zauroczenie, zakochanie, miłość, randki, szczęście, wspólny czas, sex, dzieci i w końcu ślub... nie ważne czy kościelny czy cywilny. Nie ważne jaka kolejność. Chodzi mi o przysięgę. Nie wiem jak w Polsce (bo się nie spotkałam z tym) ale za granicą często przysięgi można układać samemu. W sumie w filmach też :D Też bym tak chciała. Mam nadzieję, że się uda. :) Każdy z nas by ułożył swoją i było tak pięknie i bajkowo. Teraz jednak to jest nie ważne. Typowe przysięgi i w sumie każda nawet nietypowa powinna zawierać i przeważnie zawierają słowa "(...) I Cię nie opuszczę aż do śmierci". No własnie ! Nie tylko do śmierci partnera ale i do swojej. Przykład: Umiera młodo mąż i żona zostaje sama. Przysięga jednak trwa - moim zdaniem-  bo nie kończy się ze śmiercią męża. W związku z tym nie ma prawa i nie powinna nawet chcieć z kimś innym sobie resztę życia układać. Przysięga to przysięga. Miłość to miłość. Jak się kogoś kocha i się  z nim żyje to nie tylko do jego śmierci ale i do swojej. Choć wiadomo wtedy małżonek żyje w naszej pamięci i sercu. Proste jak 2+2 !
   Z drugiej jednak strony ponoć śmierć małżonka prawnie, Kościelnie i legalnie rozłącza małżeństwo. Podajmy jednak przykład, że umiera Ci mąż/żona i choć jesteś stary masz prawo zakochać się w kimś innym. Jednak nie jestem pewna, czy miłość mija z chwilą śmierci. Uważam, że nie. Po iluś tam latach, po iluś tam może nawet miesiącach prawdopodobnie człowiek, który prawdziwie kochał byłby w stanie zakochać się po raz drugi. Choć nie każdy. Starszym ludziom ciężej, trudniej, nie zawsze wygodniej. Kwestia nie tylko wieku ale i zżycia, przyzwyczajenia, uczucia, tęsknoty. Pytanie brzmi czy na pewno tego chcą. A co jeśli to wszystko wydarzy się za młodu? Ta sama sytuacja tylko mniejszy 'opór' psychiczny, fizyczny, emocjonalny, duchowy i uczuciowy. Z jednej strony po mojej śmierci chciała bym żeby Janusz sobie kogoś znalazł gdyby chciał dla szczęścia ale z drugiej chciała bym, żeby kochał mnie do swojej śmierci także. Chciała bym być zawsze kochana, zawsze na 1 i najważniejszym miejscu. Boje się zepchnięcia na drugi tor. Boje się zapomnienia. A poza tym jestem cholerną zazdrośnicą i egoistką.
  Gdyby jednak było na odwrót to jak ja bym postąpiła... Wszystko jest tak skomplikowane. Tak źle i tak niedobrze. Eh...
~ http://bylasobiepanda.blogspot.com/

Komentarze

  1. Ja też uważam że jak się kogoś tak naprawdę kocha i po iluś latach po śmierci tej osoby ten mąż czy żona no wiadomo jest sam/a ale powinien zostać wiery tej zmarłej żonie czy mężowi a nie na nowo brać z kimś innym ślub co wiadomo że to nie jest taka sama miłość co poprzednia;) agniesia123.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Człowiek ma prawo do wyboru, nie rozumiem dlaczego miałby nie związać się raz jeszcze, bez względu na wiek. Miłość nie wybiera.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…