Przejdź do głównej zawartości

Autor nie tylko bloga .

  Każdy z bloggerów jest autorem nie tylko swoich blogów. Każdy z nas (nie tylko bloggerów) jest autorem czegokolwiek, np. pracy licencjackiej, zadania domowego, własnej modlitwy, wiersza, odpowiedzi na zadanie konkursowe itd. pod warunkiem, że nie posłużył się plagiatem lub cytatem. Mi się nigdy nie zdarzyło czegoś splagiatować, a przynajmniej nie umyślnie/specjalnie. Plagiat to ponoć przestępstwo i za nie można nawet pójść siedzieć. Uczniowie uważajcie na to co piszecie i z czego ściągacie! Cytatów używam rzadko, ostatnio w ogóle. Kiedyś bardzo je lubiłam - teraz jest na odwrót. Na cytaty panuje od jakiegoś dłuższego czasu dziwna moda. Owszem - są potrzebne i przydatne aczkolwiek gdzieś jest granica.  
  Przechodząc do konkretów - zaczęłam pisać jakiś czas temu książkę. Kolejny raz próbuje i mam nadzieję, że tym razem mi się uda. Życzcie mi tego szczerze - proszę ! Jak na razie dobrze się zapowiada i nie zanosi się na klęskę. Z resztą ciężko mi to ocenić jakoś konkretnie bo mam dopiero prolog. Zastanawiałam się nad tym, czy nie wrzucić na bloga tego prologu, ale jest tak oryginalny i fajny, tak niepowtarzalny - taki super iż stwierdziłam, że poczytacie dopiero gdy kupicie moją książkę. Poza tym boję się, że ktoś to splagiatuje bądź podkradnie pomysł i zanim wydam to moje mini dzieło ktoś zdąży zachachmęcić mi pracę. Nie warto w tym wypadku ryzykować ;) Może jak nic nie wyjdzie ze spełniania tego pragnienia to wtedy udostępnię publicznie to moje  coś ;)
 Podsumowując - książka nie będzie normalna w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak na razie pisząc ją odkryłam, że mam prawdopodobnie dysocjację co w sumie mi w jakiś sposób powinno pomóc. Przy tworzeniu tych wypocin towarzyszy mi mój chłopak (nie jest współautorem, ale czasem coś pomoże i podpowie), moja abstrakcyjność, inteligencja, mądrość, kreatywność i poczucie własnej wartości, które ostatnimi dniami zaczyna wzrastać.
  Na dzisiaj kończę, do zobaczenia następnym razem !
   

Komentarze

 1. Co do plagiatów lepiej nie będę się wypowiadać. Jest to po prostu okropne i chamskie - zwłaszcza jeśli ktoś robi to w pełni świadomie. Jeśli chodzi o pisanie książki to strasznie Ci zazdroszczę, szczególnie tego, że znalazłaś w sobie motywacje do działania w tym temacie. Ja nadal mam za mało pewności siebie żeby się za takie rzeczy zabierać. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w pisaniu. :)
  Zapraszam do mnie w wolnej chwili [http://ekstra-introwertyczka.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak szczery i miły komentarz i życzenia ! :)

   Usuń
 2. Nie ukrywam, że chętnie przeczytałabym fragment, ale wielkie dzieła nie potrzebują gapiów podczas ich powstawania :)
  Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również życzę powodzenia, wytrwałości w pisaniu, bo każda napisana strona ma znaczenie. Kiedy już będziesz miała kilka rozdziałów, poczujesz dumę, że masz taki wytrwały charakter ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Biegowe pozdrowienia i niech książka się dobrze pisze, a w zasadzie będzie pisana, a weny niech nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w pisaniu książki! Wiem jakie to trudne, sama piszę :)
  Jeśli chciałabyś kiedyś zobaczyć i może ocenić moją historię, znajdziesz ją na Wattpadzie pt. ,,Wybacz mi". Autor: ankuuls :)

  Jeszcze raz powodzenia w wytrwałości! Pisanie to podobno 10% talentu i 90% wytrwałości

  ankuuls – KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę powodzenia w pisaniu książki :)
  Nwm, ja mam dosyć obojętne zdanie co do cytatów ;p
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie, że piszesz książkę. Moją pasją także jest pisanie :). Pozdrawiam i życzę powodzenia w pisaniu ! /~Claydi
  Nasz blog :) -> KLIK

  OdpowiedzUsuń
 8. Trafiłam na Twojego bloga.
  Miło tu i przytulnie.
  Życzę powodzenia w pisaniu książki.
  Wierzę, że się uda jej wydanie.
  Też piszę książkę i tak jak Ty nie będę publikować fragmentów zanim się nie ukaże. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś czegoś nie ukradnie i nie wyda przede mną.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…