Przejdź do głównej zawartości

Woda... tylko i aż woda ^^>

Witam,
dzisiaj post o wodzie. Wiem niby nic ciekawego...ale czy na pewno? :)
  Woda jak sami wiecie jest cieczą ale może zmienić swój stan skupienia na gazowy (para wodna) bądź stały (lód). Przeważnie jest przeźroczysta ale zabrudzona i zamulona- nie zawsze. Jest wiele różnych rodzajów wód np. słodka i słona. Związek chemiczny o wzorze H2O. Słowo woda jako nazwa związku chemicznego może się odnosić do każdego stanu skupienia.Większość występującej na Ziemi wody jest „słona” (około 97,38%), tzn. zawiera dużo rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu. W naturalnej wodzie rozpuszczone są gazy atmosferyczne, z których w największym stężeniu znajduje się dwutlenek węgla.
   Woda naturalna w wielu przypadkach przed zastosowaniem musi zostać uzdatniona. Proces uzdatniania wody dotyczy zarówno wody pitnej, jak i przemysłowej.
   Koniec tego smędzenia bo szczegóły możecie poczytać na Wikipedii. W tym poście mam zamiar uświadomić Was jaką wodę pić. 
   Pewnie znacie te 'napoje' Kubuś Water , Kubuś Czysta woda, Cisowianka itp. To coś z prawdziwą, zdrową, czystą wodą nie ma nic wspólnego. Serio. Są to wody słodzone słodzikami różnego rodzaju bądź cukrem i nie tylko. Często gazowane na bazie wody źródlanej bądź tzw. kranówki.
   Niektórzy eksperci uważają, że wodę z kranu śmiało można pić. OK nie kłócę się z nimi , ale ja jednak nie lubię pić kranówki, mam obiekcje i nie smakuje mi.
  Ciekawostka? Wiecie, że woda na świecie była tyle razy oczyszczana, że najprawdopodobniej przynajmniej jeden raz była już wydalona z organizmu? Jeśli nie wiecie to już wiecie :D Brzmi ohydnie co nie?!
  Powracając jednak do tematu: najlepiej pić wodę niegazowaną, mineralną, czystą i butelkowaną. Źródlana jak sama nazwa wskazuje pochodzi typowo ze źródła i nie zawiera cennych składników takich jak minerały w odpowiedniej dla nas dawce. Mineralna i owszem ! Nawet smak ma inny - lżejszy i lepszy. Woda gazowana źle wpływa na nasze układy i żołądek. Szczególnie wystrzegaj się gazowanej gdy jesteś w ciąży ! Dziecko po narodzinach będzie miało okropne kolki a chyba tego nie chcesz, prawda?
   Nie wiem jak Wy ale ja rozpoznaje smaki wody. Raz na jakiś muszę zmieniać MINERALNĄ WODĘ BUTELKOWANĄ na inną ale też MINERALNĄ. Smak tej samej wody przez dłuższy czas jest dla mnie ciężki do łyknięcia. Wiem, dziwne to. Dzisiaj piję np. Dąbrowiankę ale jutro zaś Muszyniankę.
  Kiedyś w ogóle nie lubiłam czystej wody. Ani gazowanej ani niegazowanej. Nie ważne czy źródlana czy mineralna. Nie lubiłam i już. Na szczęście się to zmieniło. Pamiętaj ! Pij dużo wody i często ! Twoje ciało to w większości woda ! Jeśli chce Ci się pić to jest to pierwszy sygnał odwodnienia. Pij przynajmniej parę łyków co godzinę. Warto dla Twojego zdrowia,życia i samopoczucia. Nie przeginam ! Odwodnienie nie jest dobre. W Twoim organizmie 60 % wody to podstawowa norma. Każdy lekarz Ci to powie.
   Jeśli uważasz, że pijesz wodę bo przecież co chwilę łykasz litry kawy/ herbaty/ rozpuszczalnych magnezów/witamin/ soków/ napojów/ energetyków/ oranżady itp to jesteś w błędzie. W/w są tylko NA BAZIE WODY i potrzebują wody aby zaszły reakcje i aby żołądek sobie z nimi ' poradził'. Z tego wszystkiego czystej wody do organizmu trafia bardzo niewiele albo wcale.
 Niedobór wody w organizmie powoduje jej zatrzymywanie co równa się z tyciem - dosłownie !
 W drugą jednak stronę co jeśli masz jej za dużo? Nadmiaru wody z organizmu da się pozbyć pijąc wodę . Nie wierzysz mi? Zapytaj lekarza/ trenera/ szkolnej pielęgniarki czy kogo tam chcesz. Nie mam powodu by Cię okłamywać.
  OK. Twierdzisz , że pijesz czystą wodę, minimum 2 litry dziennie (wskazane minimum) i przyjmijmy to za prawdę a mimo to Twój % wody w organizmie jest bardzo niski? Znaczy, że jest coś nie tak. Prawdopodobnie szwankuje gospodarka hormonalna. Przejdź się z tym do lekarza rodzinnego a on skieruje Cię dalej. Nie omijaj tego problemu szerokim łukiem, kiedyś za to powróci z podwójną siłą.
 Skąd masz wiedzieć ile wody utrzymujesz w organizmie ? Zrób bezpłatne ( w niektórych siłowniach i przychodniach bądź szpitalach) lub płatne badanie na wadze TANITA. Pisałam o tym parę notek temu. Luknij.
 Szanuj wodę ! Ludziom do tej pory jej brakuje a Ty odkręcasz kran na max przez cały czas mycia zębów? Ogarnij ! Niektórzy umierają z pragnienia gdy Ty bierzesz prysznic 2 godziny lub napełniasz wannę po brzegi! Poza tym jeśli to do Ciebie nie przemawia to pomyśl o Twoim rachunku za wodę. Ile zostałoby hajsu w portfelu? Nie jedna złotówka.
 Podsumowując : woda jest bardzo ważną częścią Twojego życia. Pamiętaj o niej. Pamiętaj o sobie.
See you !

Komentarze

 1. woow ciekawy i interesujący artykuł i temat wcale nie taki łatwy jak by się mogło wydawać :)

  Miło Cię poznać Karolinko, zapraszam na moje blogi:
  http://stopdepresji-poradnik.blogspot.com/
  http://magdalenawawrynowicz.blogspot.com/

  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś nie potrafiłam przełamać się co do picia wody, a teraz nie umiem napić się czymś innym :)

  http://xczarnykocurx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. O wodzie można mówić i mówić. Jest w życiu potrzebna- to przede wszystkim.
  kinga-wajman.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam że wszystko wiem o wodzie, a tu proszę - jednak nie wszystko. Musze zacząć pić jej zdecydowanie więcej!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi niestety woda niegazowana kompletnie nie smakuje. Jeśli muszę to wypije ale tak to tylko gazowaną.
  Świetny post
  Pozdrawiam
  Love-styl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…