Przejdź do głównej zawartości

Podbródki

  Tyle ile ludzi - tyle podbródków. Jeśli masz piękny podbródek bądź jeśli Twój podbródek nie należy do ulubionych części Twojego ciała z jakichkolwiek powodów ( tak jak u mnie) to ten post jest właśnie dla Ciebie !
  Czy istnieje idealny podbródek ? Osobiście uważam, że tak. Jak dla mnie jest bardzo ważną częścią ciała, która albo dodaje urody albo ją szpeci. Ja swojego podbródka nie lubię, jest duży, gruby, odstający i podwójny ( fałda tłuszczu pod brodą). Jędrny, sprężysty, pojedynczy, nierzucający się w oczy, podkreślający rysy twarzy... taki bym chciała mieć. Zazdroszczę wszystkim, którzy taki mają.
 ' Druga broda' nie jest estetyczna. Jeśli posiadasz to przez geny - nie zazdroszczę ! Ale przynajmniej nie masz powodu obwiniać siebie za spowodowanie tej 'narośli'. Jeśli jednak pojawiła się z nadwagą (tak jak u mnie ) to możesz mieć minimalną pewność, że Twoje dzieci nie odziedziczą jej po Tobie.
Tak czy siak pozbycie się jej nie jest ani łatwe ani szybkie. Odchudzanie nie zawsze pomaga, ponieważ komórki tłuszczowe podbródka łączą się w duże grupy, są mało ukrwione i otoczone tkanką włóknistą. Dobre ukrwienie ułatwia spalanie tłuszczu. Pomimo to i tak lepiej mają Ci, którzy na podwójny podbródek zapracowali sami , niż Ci co go dostali za darmo. Dlaczego? A dlatego, że u tych drugich w podbródku pojawia się tłuszcz brunatny a nie żółty (jak u tych z nadwagą). Brunatny odpowiada za magazynowanie energii i trudniej go spalić.
   Jeśli masz ładny podbródek - dbaj o niego. Zapomniany, ładny podbródek niekoniecznie będzie taki ładny zawsze. To jak z zębami. Ładne zęby nie będą już ładne gdy o nich zapomnisz i przestaniesz o nie dbać.
~ Nawet jeśli przez niedbalstwo stanie się lekko obwisły to i tak nie jest to druga broda - myślisz.

STOP. Błędnie myślisz. Druga broda może pojawić się zawsze i u każdego. Nie koniecznie tylko od tycia ale chociażby od złej postawy ciała. Niemożliwe? A jednak !
Garbisz się ? Wciskasz głowę w ramiona? Śpisz na wysokich i grubych poduszkach? ( broda opada na szyję i klatę piersiową) Śpisz niewygodnie? Uwiera Cię kręgosłup? Boli Cię szyja po przebudzeniu? To początek końca pięknego podbródka.
Mięśnie wiotczeją, zbiera się tłuszcz i najgorsze - rozrasta - co powoduje powstanie drugiego podbródka.
Ja uniknąć takich objawów?
Nie garb się, nie wciskaj głowy w ramiona, śpij na cienkich poduszkach i nisko, postaraj się o wygodny sen, uczęszczaj na masaże, ćwicz, ruszaj się, ściągaj ramiona, staraj się połączyć łopatki, chodź z poniesioną głową, nie patrz pod nogi, rzadko się opalaj.
 Oczywiście są zabiegi na to, aby utrzymać idealny podbródek w formie ale są i takie, które ten brzydki podbródek likwidują. Kwestia tego czy masz na to pieniądze i czy jesteś wstanie znieść skutki uboczne. A co jeśli nie? W takim razie czytaj dalej.
 W jednym czy w drugim wypadku warto wypróbować tańsze i bezpieczne metody. Jakie? Proste i szybkie ćwiczenia! 3maj tutaj listę takich przydatnych ćwiczeń i nie dziękuj ;)
1. Na głos , najlepiej przed lustrem wymawiaj samogłoski.
2. Chodź na basen.
3. Smaruj podbródek kremami, oliwkami bądź parafiną i oklepuj go przy tym zewnętrzną częścią dłoni ( nie rozciągaj ani nie ciągnij go).
4. Połóż sobie na głowę książkę i spaceruj po domu. Dla utrudnienia spróbuj tak po schodach.
5. Wysuwaj dolną część szczęki i ruszaj nią.
6. Napręż i wydłuż szyję,wysuń brodę na przód, wytrzyma kilka minut.
7. Masuj twarz.

Podsumowując: nie ważne jaki masz podbródek, nie lekceważ go ! O każdy warto dbać.
Do zobaczenia jutro !

Komentarze

 1. Każdy sposób jest dobry aby dbać o siebie ;) ja staram się dbać o twarz, tym bardziej o ten głupi podbródek :/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama mam dość sporą druga brodę w porównaniu do koleżanek, jednak zdaję sobie z tego sprawę, że nikt nie jest idealny i obracam to wszystko w żart :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow nie zwracałam uwagi na swój podbródek...
  Pozdrawiam ciepło
  Bogna z www.lulajblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…