Przejdź do głównej zawartości

Obiekcje na temat hobby? Niestety to możliwe.

  Hej,
przede mną dzisiaj sprzątanie, gotowanie, zakupy, odwiedzenie faceta w robocie i siłownia. Niby nic ale to dużo. Na samą myśl mi się nie chce. Mam nadzieję, że dzisiaj mi się uda to wszystko zrobić. Postaram się. Ale nie ważne. Dzisiejsza notka będzie o obiekcjach na temat hobby. W moim przypadku tak jest - niestety.
   Wiecie czym jest strzelectwo, jak to się je, czym jest dla mnie. Wszystko i więcej jest w poprzedniej notce. Jenak na obiekcje postanowiłam zrobić oddzielny post.
   Ciekawi mnie czy tylko ja tak mam czy również inny uprawiający ten sport bądź inne rodzaje.
Moje obiekcje zaczęły się w głowie. Obecnie trochę zmalały. Rozmawiałam o nich z moim chłopakiem a to mi dało bardzo dużo.
  Zastanawiałam się jak tą notkę Wam przedstawić... postanowiłam jednak zrobić to najprościej i wypunktować.
1. Nie ogarniam ogółu sytuacji. Dla mnie strzelanie z broni to zabawa a do tej pory setki a nawet tysiące niewinnych ludzi ginie od kuli. A ile osób zginęło. To bardzo negatywnie na mnie działa. Jestem przewrażliwiona - wiem. Mój facet odbijając ten argument powiedział, że ludzie ginęli i giną od noży, widelców, dzid itp. i gdyby tak na to patrzeć to praktycznie większość dyscyplin sportowych musiałaby zostać zlikwidowanych.
2. Wyrzuty sumienia. Mam coś takiego i choć czasem mi to przeszkadza, to cieszę się, że są. Nie podoba mi się jednak, że przeszkadzają mi w realizowaniu się i dobrej zabawie (strzelectwo). W tym wypadku są bez powodu. Nie robię nic złego. Ale używam broni...
3.  Boje się cieszyć z tej pasji... mam wrażenie, że kogoś krzywdzę - mimo, że tak nie jest. Ktoś inny cierpiał przez broń palną, Ci co przeżyli mają traumy a ja bez chwili zawahania wykupuję strzały i trenuje na strzelnicy.  
4. Na samym początku panikowałam z tego powodu, zamiast tarczy widziałam niewinne murzyńskie dziecko bądź żydowską rodzinę. Psychika daje o sobie siwe znaki.


 Dziwne co? Tyle we mnie skrajności. Wiem, że nie powinnam do tego tak podchodzić. Ale co z tego... ta wiedza nic mi nie daje. Staram się te obiekcje ignorować, choć nie zawsze mi to wychodzi.
Psuje mi to fun ? Momentami tak. Jednak nie pozwalam sobie wejść temu na głowę na tyle, żeby paraliżowało mnie przed działaniem. To tak jakbym nie jeździła autobusami bo jakiś wariat kiedyś podobny wysadził a ja spokojnie jadę na siłownię gdy inni zginęli bądź mają traumy. Bez sensu .
  OK. Lecę się wziąć za robotę. Czas ucieka mi dzisiaj przez palce :)

Komentarze

 1. Jeśli kochasz to,co robisz,nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów sumienia! :)
  Pozdrawiam,
  https://yume-hime-reviews.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wlasnie nie powinnas mniec zadnych wyrzutow !!
  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/uwielbiam-szperac-w-internecie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj tu biegaczamator. Muszę przyznać, że masz bardzo fajne hobby. I najważniejsze, że je masz. Super, że potrafisz wszytko tak kapitalnie połączyć. Powiedz swojemu facetowi, że wygrał los na loterii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i taki miły komentarz :)

   Usuń
 4. Człowiek bez pasji jest nikim. Osobiście wolałabym by swiat był bez broni ale to jest niemożliwe - broń była, jest i będzie. Rób dalej to co kochasz bo to tylko hobby:-)ale nie powinnas tego w tych kategoriach jak powyżej roztrząsać . Jak hobby męczy to trzeba to zmienić na cos innego

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…