Przejdź do głównej zawartości

Obiekcje na temat hobby? Niestety to możliwe.

  Hej,
przede mną dzisiaj sprzątanie, gotowanie, zakupy, odwiedzenie faceta w robocie i siłownia. Niby nic ale to dużo. Na samą myśl mi się nie chce. Mam nadzieję, że dzisiaj mi się uda to wszystko zrobić. Postaram się. Ale nie ważne. Dzisiejsza notka będzie o obiekcjach na temat hobby. W moim przypadku tak jest - niestety.
   Wiecie czym jest strzelectwo, jak to się je, czym jest dla mnie. Wszystko i więcej jest w poprzedniej notce. Jenak na obiekcje postanowiłam zrobić oddzielny post.
   Ciekawi mnie czy tylko ja tak mam czy również inny uprawiający ten sport bądź inne rodzaje.
Moje obiekcje zaczęły się w głowie. Obecnie trochę zmalały. Rozmawiałam o nich z moim chłopakiem a to mi dało bardzo dużo.
  Zastanawiałam się jak tą notkę Wam przedstawić... postanowiłam jednak zrobić to najprościej i wypunktować.
1. Nie ogarniam ogółu sytuacji. Dla mnie strzelanie z broni to zabawa a do tej pory setki a nawet tysiące niewinnych ludzi ginie od kuli. A ile osób zginęło. To bardzo negatywnie na mnie działa. Jestem przewrażliwiona - wiem. Mój facet odbijając ten argument powiedział, że ludzie ginęli i giną od noży, widelców, dzid itp. i gdyby tak na to patrzeć to praktycznie większość dyscyplin sportowych musiałaby zostać zlikwidowanych.
2. Wyrzuty sumienia. Mam coś takiego i choć czasem mi to przeszkadza, to cieszę się, że są. Nie podoba mi się jednak, że przeszkadzają mi w realizowaniu się i dobrej zabawie (strzelectwo). W tym wypadku są bez powodu. Nie robię nic złego. Ale używam broni...
3.  Boje się cieszyć z tej pasji... mam wrażenie, że kogoś krzywdzę - mimo, że tak nie jest. Ktoś inny cierpiał przez broń palną, Ci co przeżyli mają traumy a ja bez chwili zawahania wykupuję strzały i trenuje na strzelnicy.  
4. Na samym początku panikowałam z tego powodu, zamiast tarczy widziałam niewinne murzyńskie dziecko bądź żydowską rodzinę. Psychika daje o sobie siwe znaki.


 Dziwne co? Tyle we mnie skrajności. Wiem, że nie powinnam do tego tak podchodzić. Ale co z tego... ta wiedza nic mi nie daje. Staram się te obiekcje ignorować, choć nie zawsze mi to wychodzi.
Psuje mi to fun ? Momentami tak. Jednak nie pozwalam sobie wejść temu na głowę na tyle, żeby paraliżowało mnie przed działaniem. To tak jakbym nie jeździła autobusami bo jakiś wariat kiedyś podobny wysadził a ja spokojnie jadę na siłownię gdy inni zginęli bądź mają traumy. Bez sensu .
  OK. Lecę się wziąć za robotę. Czas ucieka mi dzisiaj przez palce :)

Komentarze

 1. Jeśli kochasz to,co robisz,nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów sumienia! :)
  Pozdrawiam,
  https://yume-hime-reviews.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wlasnie nie powinnas mniec zadnych wyrzutow !!
  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/uwielbiam-szperac-w-internecie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj tu biegaczamator. Muszę przyznać, że masz bardzo fajne hobby. I najważniejsze, że je masz. Super, że potrafisz wszytko tak kapitalnie połączyć. Powiedz swojemu facetowi, że wygrał los na loterii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i taki miły komentarz :)

   Usuń
 4. Człowiek bez pasji jest nikim. Osobiście wolałabym by swiat był bez broni ale to jest niemożliwe - broń była, jest i będzie. Rób dalej to co kochasz bo to tylko hobby:-)ale nie powinnas tego w tych kategoriach jak powyżej roztrząsać . Jak hobby męczy to trzeba to zmienić na cos innego

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…