Przejdź do głównej zawartości

Niby nic a jednak.

   Skąd wziąć 50 zł gdy potrzeba na 'już'? No wiadomo najlepiej wziąć pożyczkę lub chwilówkę. Ale niestety to odpada. Z czego potem oddasz? A co jeśli nie możesz przez niespełnienie jakiś warunków np. wiek ? W takim razie weź od rodziców lub dziadków... NIE. Sami mają niedużo a wstyd się prosić tym bardziej, że to Ty im niejednokrotnie podarowujesz gotówkę. Iść do pracy... na jeden dzień? Kto Cię zatrudni... poza tym kto Ci od ręki po dniówce zapłaci a hajs potrzebny od zaraz. Pożyczyć od znajomych ? A co jeśli ich nie masz? Albo jeśli nie chcą?
  Żeby zdobyć te np. 50 zł masz parę dni. Nie jest to duża suma ale ciężka do zdobycia, bo żyjesz ze 'wspólnego' konta. I choć na nim gotówki nie brakuje, to jednak głupio robić komuś prezent za jego własne pieniądze, które pełnią funkcję wspólnych.
    Kwestia zrobienia komuś przyjemności, Jego święto więc i wypada coś sprezentować. W takim razie można zrobić coś ręcznie - samemu. Ale po pierwsze nie masz talentu, po drugie nie masz materiału , po trzecie nie wiesz co, po czwarte to troszkę dziecinne choć romantyczne i nie głupie, po piąte wynaleźć coś tańszego... Gdyby tak się dało...
   Zamawiasz przez internet a teraz nawet paczkomaty kosztują. Bardzo Ci na tym zależy. Znalazłaś odpowiednią stronę, idealny - niepowtarzalny - oryginalny - wyjątkowy - jedyny w swoim rodzaju prezent, na który się napaliłaś i klops. Brakuje gotówki. A on by był bardzo mile zaskoczony. Owszem można ten pomysł prezentu zostawić na inną okazję, bo również będzie pasować i w tym czasie uzbierać te kilkadziesiąt złotych. Można też ZROBIĆ INTERNETOWĄ WYPRZEDAŻ I SPRZEDAĆ NIEPOTRZEBNE CI JUŻ RZECZY/ UBRANIA/ BUTY/ KOSMETYKI/ BIŻUTERIĘ / DODATKI za nieduże sumy (takie, aby się sprzedały), jeśli Ci ich nie żal. Sposób szybki, łatwy i prosty.
   Obecnie myślę nad dwoma ostatnimi tj, hand made oraz internetowa wyprzedaż. Nie wiem co wybiorę , ale mam nadzieję, że nawet jeśli będę chciała coś zrobić sama to zdążę znaleźć pomysł i środki, które nie będą mnie kosztowały 50 zł.
    Na dzisiaj koniec,
                             See you again. =) 

Komentarze

  1. Szczerze mówiąc jestem osobą, która często jest w ,,finansowym dołku" ale zawsze jakoś sobie z tym radzę. Najlepszym sposobem jest właśnie oddawanie starych, niepotrzebnych ubrań do komisów odzieżowych, zdarza mi się, że zarabiam na tym nawet 100 zł. Zapraszam do mnie slavicpowerbeauty.blogspot.com może Ci się spodoba i zostaniesz na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…