Przejdź do głównej zawartości

Lepiej tak niż...

   Życie a ograniczenia... Temat wszystkim dobrze znany. Nikt ich nie lubi. Wiadomo... bez ograniczeń jest lepiej, łatwiej i wygodniej. Ale każdy medal ma dwie strony, więc ograniczenia również są w pewien sposób potrzebne.
   Pytanie jednak brzmi: Czy wszystkiego rodzaju ograniczenia mają nam 'coś' dać przez to, że są? Bo przecież większość tak... właśnie - większość- nie wszystkie ! Czy tak powinno być? Nie. Ograniczenia są początkiem czegoś; powinny być. Dlaczego nie zawsze tak się dzieje?
   Życie jest zbyt krótkie aby dać sobie wejść na głowę ograniczeniom. Przyjmijmy, że dzisiaj w tym momencie masz 21 lat, skończyłaś szkołę średnią, planujesz kształcić się dalej, masz faceta, z którym mieszkasz już od jakiegoś czasu, nie jesteś zbyt religijna a Twoim największym marzeniem jest zostać idealną mamą i świetną żoną. Wyobraź sobie , że to spełnienie Twojego szczęścia i nie możesz się tego doczekać. Bardzo chcesz spełnić to marzenie i pragnienie zarazem. Masz ku temu okazje i w miarę dobre warunki tylko, że w miarę dobre warunki to na teraz za mało ( przynajmniej w oczach Twojego np. 3 lata starszego faceta , z wykształceniem itp.).  Idąc dalej... sytuacja na świecie się pogarsza, pogarsza się również w kraju... prawdopodobnie zbliża się wojna i w ciągu kilku lat może stać się bardzo realistyczna a nie tylko tkwić w głowie jako Twój wytwór strachu i paniki. Co robisz ? Spełniasz swoje marzenia i pragnienia? No przecież ! Bo przecież chcesz być szczęśliwa, wymagasz tego od życia, jesteś świadoma tego, że później może być za późno. Albo... albo nic nie robisz bo Twój partner dalej uważa, że nie ma na to warunków ale w trakcie wojny mogą być bo przecież kiedyś ludzie żyli i sobie jakoś radzili ( z całą pewnością wiesz, że w trakcie wojny będzie duuużo gorzej). Takie warunki jakie masz teraz w trakcie wojny mogą być tylko marzeniem. I co z tego... Nikogo to nie interesuje. Na oczach miejmy klatki i nośmy różowe okulary. Co jeśli nie będzie wojny? Przecież tedy dziecka nie anulujesz i nie powiesz mu sorry mały zrobiliśmy Cie bo mogłaby być wojna. Bo jakżeby inaczej jesteś tylko kobietą i masz takie płytkie myśli i płytkie zachowania. Eh.
   Apel teraz do wszystkich facetów ! Myślcie logicznie i zachowujcie się logicznie ! Nie dajcie się zwariować ! Nie traktujcie kobiet jako półgłówków ! Pewne ograniczenia trzeba ograniczać- dosłownie! Nie dajcie się zwariować ! A Wy kobiety walczcie o swoje ! Należy Wam się ! Macie prawo być szczęśliwe i korzystać z życia takim jakie ono jest i cieszyć się z tego co jest , bo zawsze może by gorzej, a idealna chwila nie istnieje. Spełniajcie marzenia i pragnienia. Żyjcie tak jakby jutra miało nie być. Życie nie trwa wiecznie a czas szybko leci. Warto wziąć się za siebie i swoje marzenia nim będzie za późno lub nim na prawdę nie będzie ku temu warunków.
Amen. 

Komentarze

 1. Woowww jaka zmiana bloga koloru extraa :) a i świetny artykuł.. tak cięcko pokonywac swoje ograniczenia ale warto i się kształcić Kochani warto sama mam studia mnósstwo kursow studium kosmetyczne chodz studia kierunek ekonomia :) i warto iść w tym kierunku co sie lubi i kocham wtedy praca jest przyjemnoscia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poważne tematy:) aż wypada zrobić kawę i się zastanowić. Kto wiem, może czasami coś takiego jest potrzebne.
  Biegająco pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam blogi poruszające poważniejsze tematy i które w końcu mogą wnieść choc trochę do naszego życia:) powinno robić się to co się lubi bo wtedy praca jest przyjemnością a to oznaczenie ze bedzie wykonywana dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujący temat. Uwielbiam takie blogi. "Inne niż wszystkie". Widać , że piszesz z sensem. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim przypadku raczej nie da rady spełniać swoich marzeń - jeśli ktoś chce dziecka a partner nie. Nikogo nie zmusisz. Ale gdy realizacja pragnień zależy tylko od nas wtedy aż głupio, pozwalać komuś się hamować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja akurat nie myślę jeszcze o takich rzeczach jak dzieci czy wojna. Dzieci w swoim czasie a pewno nie teraz. A wojna? Nie spodziewam się jej. Żyję i idę dalej.
  Littleredcherrysmile click

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…