Przejdź do głównej zawartości

Zmiany

Dokładnie tak ! Zmieniam się.  Przede wszystkim fizycznie ale za tym idzie też psychika oraz emocje. W sumie ducha też można zaliczyć bo jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch ;) Chcę osiągnąć wagę 45-50 kg. Było by to dla mnie idealne. Zgodne z BMI oraz moimi wymaganiami co do siebie. Przede mną jeszcze długa droga ale mam nadzieję, że podołam. Muszę i chcę. Przede wszystkim chcę ! Chcę być sobą, pragnę być piękna, chciałabym żeby mnie pożądano. Nie mogę się doczekać ludzkich wzroków i ich zazdrości gdy już osiągnę swój cel. Tyle razy próbowałam i nic. Tym razem będzie inaczej. Wiem to. Jestem tego pewna.
Obecnie mój stan jest tragiczny. Jestem chora. Walczę z tym choć wolno to idzie. Wiem, do tego trzeba czasu. Jestem jednak niecierpliwa ale panuje nad tym. Zmiany w toku ale wiele z nich już zastosowałam.
Warto od czasu do czasu sobie przypomnieć co się zmieniło - bo to motywuje. Większa szansa, że nie zrezygnujesz z walki o siebie!
W moim wypadku to :
- zaczęłam chodzić na siłownie i zaciągnęłam ze sobą faceta , 
- interesuję się sportem, 

- interesuję się zdrowym stylem życia, 
- nie jem fast foodów ani innego śmieciowego jedzenia, 
- nie jem słodyczy, 
- sporo ograniczam cukier, białe pieczywo, tłuszcz , mąkę itp.
- odkryłam swoje hobby i pasję (strzelectwo) -> wcześniej tego nie próbowałam i gdy spróbowałam od razu się zakochałam  
- jestem w trakcie zmiany siebie na lepsze nie tylko fizycznie (choć przede wszystkim) ale także psychicznie, duchowo i emocjonalnie, 
- więcej zwracam uwagi na kcal w produktach oraz ich skład ( im krótszy skład tym lepiej),
- piję dużo więcej czystej ,niegazowanej, mineralnej wody, 
- przejęłam kontrolę nad swoim organizmem; TO JA ŻĄDZĘ NIM A NIE ON MNĄ, 
- więcej czytam różnych artykułów w internecie o zdrowym jedzeniu, byciu fit itd zamiast o tym co szybkiego zrobić na obiad, 
- czytam magazyn be active (jest na prawdę super),
- nie żałuję pieniędzy na zdrowe i pożywne jedzenie, 
- nie żałuję pieniędzy na odzież sportową, 
- kupiłam niedawno buty do biegania, 
- czasami potrafię rano wstać aby pobiegać choć jestem nieziemskim śpiochem... no dobra tylko raz mi się udało :D , 
- moja kondycja jest co raz lepsza, 
- kontroluje czas między posiłkami, 
- nie głodzę się, 
- robię to co lubię i bo lubię a nie bo muszę. 
Co w jutrzejszym wpisie? Jutro rozwinę temat siłowni z której korzystam. :) 

Komentarze

 1. również myśle o siłowni :) ważne by we wszystkim zachować umiar :) Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zerknęłam ale trochę nie moja tematyka wic wolę się nie wypowiadać, wybacz :(
   http://morte.blox.pl/html

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…

Aplikacja Tap2C - super sprawa !

Hej,
Dzisiaj o aplikacji Tap2C :)
 Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do unikalnych multimedialnych materiałów oraz daje możliwość szybkiego i łatwego zakupu produktów i usług. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play.
  Tap2C przenosi bezpośrednio do wielowymiarowej rzeczywistości cyfrowej i tym samym zyskujesz dostęp do rozrywki, informacji, promocji, konkursów, a nawet transmisji na żywo. Jest także możliwość łatwych i szybkich zakupów online.
  Co możesz zeskanować?
- Czasopisma - od teraz są interaktywne jak np. be active Ewy Chodakowskiej. Czytając magazyny możesz m.in. kupić to, co poleca redakcja, zobaczyć filmy, posłuchać muzyki, otrzymać kupony rabatowe, zobaczyć dodatkowe galerie zdjęć, w tym także 3D, wziąć udział w konkursach… możliwości jest wiele.
- Produkty - dzięki Tap2C zobaczyć można wideoporady specjalistów, dowiesz się jak korzystać z produktu lub po prostu będziesz miała pod ręką instrukcję obsługi.
- QR kody i kody kreskowe –jest to pros…