Przejdź do głównej zawartości

TANITA

Hej,
Dzisiaj tak z samego rana :) Nie mogę spać. nie zmrużyłam oka całą noc :( Jakaś dziwna bezsenność mnie dopadła. Nie lubię czegoś takiego. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał ten dzień. Miałam tyle planów... Przez sen tego nie chcę zawalić. Eh. No nie ważne. Facet w domu będzie po 7 dopiero. A ja nie wiem co mam robić... Pójdę sprzątać mieszkanie :D Nazbierało się trochę syfu :P Do rzeczy- w dzisiejszej notce również parę słów o Fitness Academy w Katowicach na tw. Trzech Stawach. Wczorajsza notka była dość sporo rozbudowana, ta będzie trochę mniej ( więcej konkretów).
Zacznę od tego co już zapowiedziałam wczoraj -  badanie TANITA.
Przeszłam je osobiście razem z chłopakiem i uwierzcie mi - super sprawa !  Na prawdę warto z tego skorzystać. To nic nie boli, nie trzeba się rozbierać (prócz butów i skarpetek), trwa bardo krótko, nie trzeba żadnych lekarzy, specjalistów itp. jedyna osoba jaka wtedy jest przy Tobie to trener. Jedyne co musisz zrobić to stanąć na wadze ! W Katowicach na 1 piętrze jest taki kącik gdzie stoi sprzęt. W naszym wypadku wyniki od razu skomentował trener, doradził i omówił. Trwa to bardzo krótko. Wyniki są na małej karteczce. Warto ją zachować. :) Ale co to takiego to urządzenie TANITA? Tanita jest rodzajem wagi. Do badania należy ubrać się w lekki strój.  Wyniki badania ( z datą  jego wykonania) TANITA w FA 3 stawy zawierają:
- masę ciała w kg,
- zawartość wody w organizmie % ( można się zdziwić) ,
- wynik Twojego BMI,
- procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie.
Jedyne co musisz podać to swoje imię (do podpisu wyników) i wzrost.
Oczywiście polecam to badanie, warto skorzystać tym bardziej, że jest w tym wypadku za darmo. ( Uwaga ! Normalnie za badanie się płaci. Nie jest ono darmowe. )
A czym jest to badanie bardziej szczegółowo?
Dane z analizy Tanita pozwalają na precyzyjny dobór odpowiedniej diety, aktywności fizycznej i terapii specjalistycznej. Analiza składu ciała umożliwia terapeucie dokonanie wyboru optymalnego sposobu odżywiania oraz odpowiednich zabiegów. To również świetny sposób na monitorowanie postępów pracy nad sobą.
TANITA to najnowszej generacji japoński analizator składu masy ciała. Posiada unikalną innowacyjną technologię wykorzystującą metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA) i prąd o różnych częstotliwościach.
W czasie badania wysyłany jest przez nasze ciało sygnał elektryczny, który z różnym oporem przechodzi przez tkanki. Analizatory mierzą ten opór i na tej podstawie ustalany jest skład ciała.

Fajne jest to, że można je powtórzyć w dowolnym momencie. Ja mam zamiar je powtórzyć za miesiąc !

Badania TANITA w innych miejscach są bardziej szczegółowe, zawierają więcej różnych wyników. Nie wiem od czego to zależy, choć pewnie od rodzaju wagi TANITA. Jednak lepsze to niż nic !
Przekonaj się !

3majcie linki do bardziej szczegółowych info o Akademii i tego co mają do zaoferowania:
http://www.fitness-academy.com.pl/pl/kluby/katowice/3stawy/
( Nie wszystkie numery telefonów odpowiadają - sprawdzałam na kilku ; na stronie brakuje informacji np. o karcie 'aktywuj się'.  )
https://www.facebook.com/FitnessAcademy3Stawy/?fref=ts
( Moim zdaniem trzeba popracować nad image. Facebook jednak jest teraz bardzo ważny. Skromnie zrobione konto. Słaba reklama.  )

Jutro w notce coś o karcie 'aktywuj się' , z której korzystam razem z chłopakiem oraz coś o Chodakowskiej i jej miesięczniku be active. :*Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Fitness Academy Katowice 3 stawy

Hej,
Dzisiaj tak jak obiecałam piszę na temat siłowni na którą uczęszczam. :) Fitness Academy w Katowicach na tzw. Trzech Stawach.
Mieszkam w Tarnowskich Górach, dojazd w jedną stronę zajmuje mi 1,5 godziny z przesiadką ( nie zawsze na tych samych biletach). Bilet do Katowic z TG (ulgowy) 2,50 z tym, że niekiedy muszę kupić dodatkowy za 1,60 żeby był na przesiadkę. Droga powrotna tak samo. Sumując około 3 godziny schodzi mi na dojazd do siłowni i powrót do domu. Jednak to nie jest tak źle ! Uwierzcie mi, dojazd na 3 Stawy baaardzo się polepszył.
Na siłownie jeżdżę zawsze z chłopakiem, więc wszystko co dzisiaj napiszę będzie opinią od strony damskiej jak i męskiej. :) Wygodniej dla Was - co nie ? :P
Nie chcę robić reklamy temu miejscu tylko po prostu przedstawić Wam jego każdą stronę.
Siłownia mieści się w dużym centrum handlowym ( praktycznie centrum to prawie jak galeria). Przystanek autobusowy jest ok 10 metrów od głównego wejścia do siłowni. Wejście jest oznaczone, widoczne z dalek…

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr ) na siłowni!

Savoir vivre (czyt. sawuar wiwr), (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
   Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
   Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:
~ nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia,
~ wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru (Dress code),
~ form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyj…