Przejdź do głównej zawartości

TANITA

Hej,
Dzisiaj tak z samego rana :) Nie mogę spać. nie zmrużyłam oka całą noc :( Jakaś dziwna bezsenność mnie dopadła. Nie lubię czegoś takiego. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał ten dzień. Miałam tyle planów... Przez sen tego nie chcę zawalić. Eh. No nie ważne. Facet w domu będzie po 7 dopiero. A ja nie wiem co mam robić... Pójdę sprzątać mieszkanie :D Nazbierało się trochę syfu :P Do rzeczy- w dzisiejszej notce również parę słów o Fitness Academy w Katowicach na tw. Trzech Stawach. Wczorajsza notka była dość sporo rozbudowana, ta będzie trochę mniej ( więcej konkretów).
Zacznę od tego co już zapowiedziałam wczoraj -  badanie TANITA.
Przeszłam je osobiście razem z chłopakiem i uwierzcie mi - super sprawa !  Na prawdę warto z tego skorzystać. To nic nie boli, nie trzeba się rozbierać (prócz butów i skarpetek), trwa bardo krótko, nie trzeba żadnych lekarzy, specjalistów itp. jedyna osoba jaka wtedy jest przy Tobie to trener. Jedyne co musisz zrobić to stanąć na wadze ! W Katowicach na 1 piętrze jest taki kącik gdzie stoi sprzęt. W naszym wypadku wyniki od razu skomentował trener, doradził i omówił. Trwa to bardzo krótko. Wyniki są na małej karteczce. Warto ją zachować. :) Ale co to takiego to urządzenie TANITA? Tanita jest rodzajem wagi. Do badania należy ubrać się w lekki strój.  Wyniki badania ( z datą  jego wykonania) TANITA w FA 3 stawy zawierają:
- masę ciała w kg,
- zawartość wody w organizmie % ( można się zdziwić) ,
- wynik Twojego BMI,
- procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie.
Jedyne co musisz podać to swoje imię (do podpisu wyników) i wzrost.
Oczywiście polecam to badanie, warto skorzystać tym bardziej, że jest w tym wypadku za darmo. ( Uwaga ! Normalnie za badanie się płaci. Nie jest ono darmowe. )
A czym jest to badanie bardziej szczegółowo?
Dane z analizy Tanita pozwalają na precyzyjny dobór odpowiedniej diety, aktywności fizycznej i terapii specjalistycznej. Analiza składu ciała umożliwia terapeucie dokonanie wyboru optymalnego sposobu odżywiania oraz odpowiednich zabiegów. To również świetny sposób na monitorowanie postępów pracy nad sobą.
TANITA to najnowszej generacji japoński analizator składu masy ciała. Posiada unikalną innowacyjną technologię wykorzystującą metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA) i prąd o różnych częstotliwościach.
W czasie badania wysyłany jest przez nasze ciało sygnał elektryczny, który z różnym oporem przechodzi przez tkanki. Analizatory mierzą ten opór i na tej podstawie ustalany jest skład ciała.

Fajne jest to, że można je powtórzyć w dowolnym momencie. Ja mam zamiar je powtórzyć za miesiąc !

Badania TANITA w innych miejscach są bardziej szczegółowe, zawierają więcej różnych wyników. Nie wiem od czego to zależy, choć pewnie od rodzaju wagi TANITA. Jednak lepsze to niż nic !
Przekonaj się !

3majcie linki do bardziej szczegółowych info o Akademii i tego co mają do zaoferowania:
http://www.fitness-academy.com.pl/pl/kluby/katowice/3stawy/
( Nie wszystkie numery telefonów odpowiadają - sprawdzałam na kilku ; na stronie brakuje informacji np. o karcie 'aktywuj się'.  )
https://www.facebook.com/FitnessAcademy3Stawy/?fref=ts
( Moim zdaniem trzeba popracować nad image. Facebook jednak jest teraz bardzo ważny. Skromnie zrobione konto. Słaba reklama.  )

Jutro w notce coś o karcie 'aktywuj się' , z której korzystam razem z chłopakiem oraz coś o Chodakowskiej i jej miesięczniku be active. :*Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Szczególnie cenię sobie te konkretne i rozwinięte a nie na odczepnego :)
Komentarze są moją motywacją do dalszej pracy i oznaką, że nie idzie ona na marne!

Naj naje :)

Pomóż dziecku przyjść na świat i przeżyć

Cześć !

    Dzisiaj na moim blog post trochę nietypowy :) Jak już wiecie bardzo lubię pomagać i robię to zawsze z ochotą ! Mam nadzieję, że Wy także ;) Pomaganie jest fajne i oczywiste ( a przynajmniej powinno takie być). Pamiętajcie - DOBRO ZAWSZE WRACA ! Pomagać i wspierać potrzebujących można na wiele sposobów i nie trzeba mieć milionów na koncie. Wystarczy mieć dobre serduszko <3 Wierzę, że Wy go posiadacie :) Jakiś czas temu był post dotyczący czynienia dobra i pomagania. Było nawet kilka typowo tematycznych jak o Cichym Kącie czy WOŚP i innych.

    Czasem aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech czy podanie ręki. Niekiedy trzeba trochę więcej jak wysłanie listu/ kartki, paczuszki, podarowanie jedzenia, zrzucenie się do kubka czy długiej rozmowy. Często niestety najlepszym wsparciem jest jednak pomoc finansowa poprzez podarowanie pieniędzy. Myślę, że każdego kto nie głoduje naprawdę stać choćby na symboliczną złotówkę... Nikogo do niczego nie namawiam ani nie zm…

Panda Time

Hej, dzisiaj post pt. Panda Time - czyli co się u mnie działo na przestrzeni minionego czasu :) Oczywiście postaram się o same dobre , motywujące i pozytywne wiadomości! Przepraszam, za kilu dniową nieobecność - wyjechałam w Bieszczady do rodzinki, na urodziny Braci i chciałam spędzić tam czas bardzo aktywnie przez co zaniedbałam bloga.

  Przechodząc do konkretów, tak więc:
---> 16.12 .2016 r urodziła się moja jedyna póki co i pierwsza zarazem siostrzenica Julia ! :D
---> Janek skończył policealną i zdał perfekcyjnie egzamin zawodowy we wrześniu ,
---> pierwszy raz byłam nad morzem i na tak dużej imprezie jak koncert Armina van Buuren w Gdańsku 14.05.2016 r ,
---> schudłam prawie 10 kilo do tej pory i to jeszcze nie koniec !,
---> Poprawiły się moje stosunki z siostrą,
---> więcej, bardziej, lepiej, częściej pomagam ludziom i zwierzętom od tamtego roku -a tylko od początku tego roku wysłałam już dwie paczki na cele charytatywne i wpłaciłam drobne sumy na różnie zrzutk…

Być fit odpowiedzialnie !

W tej notce trochę o tym i o tamtym ze strefy zdrowia, bezpieczeństwa, urody, treningów, diety, samopoczucia i tego czego dusza zapragnie. Źródło: be active Ewy Chodakowskiej NR 1 (1) Lipiec 2015. 
 *  Każda dieta działa - o ile się jej przestrzega ! I o ile jest odpowiednia ;) Nieważne jaką dietę wybierzesz, byle było w niej dużo warzyw ! 
*  Joga też odchudza!
*  Ile kofeiny zawiera kawa? 
-> espresso 60 ml= 100 mg
-> "sypana" (po turecku) 250 ml= 95 mg
-> rozpuszczalna 200 ml= 80 mg
-> z domowego ekspresu 140 ml= 80 mg 
* Dla kolan ubytek 1 kg masy ciała to tak, jakbyś schudła/schudł od 4 do 11 razy więcej!
* 30 - 40 g --> tyle błonnika powinno się codziennie zjeść wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia
* Żeby schudnąć musisz jeść !
* Po pierwsze nie szkodzić ! Gotowe napoje w kartonach lub butelkach kiepsko nawadniają - i tuczą!
* Cellulit? NIE! Złota dwunastka w walce z "pomarańczą" :
-> szparagi,
-> truskawki,
-> produkty pełnoziarniste,
-> broku…